Performancing Metrics

پیش بینی عباس عبدی از کناره گیری کاندیداهای اصولگرا به نفع قالیباف /بازی تمام می شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 460680
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1403 - 18:15
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: برداشت اولیه این است که هیچکدام از ۶ کاندیدای ریاست جمهوری کناره‌گیری نمی‌کنند مگر این که از مراجعی بالاتر از سطح جریانات تحت فشار قرار گیرند.

 عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به اظهارات متناقض سعید جلیلی در موضوع «گفتگو درباره کناره‌گیری» به نفع نامزدهای جناح حاکم و تایید و تکذیب آن گفت: این تناقض قابل پیش‌بینی بود. چون از یک سو طالب قدرت بودن آنان اجازه نمی‌دهد که به سود یکدیگر کناره‌گیری کنند. همچنین شدت اختلافات انها و فشار طرفدارانشان مانع از کناره گیری است. ضمن این که می‌ترسند متهم به حضور پوششی شوند که از اول گفته می‌شد.

عبدی گفت: ولی از سوی دیگر تقریبا مطمئن شده‌اند که با روند موجود و احتمال رسیدن به مشارکت ۵۵ درصد و بیشتر هیچ شانسی در برابر پزشکیان ندارند در نتیجه تحت فشار برای کناره گیری و تقسیم قدرت هستند. جالب است که ساختار سیاسی نیز خواهان افزایش مشارکت است و این به معنای پیروزی پزشکیان است.

وی ادامه داد: بنابراین برداشت اولیه این است که هیچکدام کناره‌گیری نمی‌کنند مگر این که از مراجعی بالاتر از سطح جریانات تحت فشار قرار گیرند. در این صورت همه به سود قالیباف کناره‌گیری خواهند کرد و این خبر خوبی است. اگر یادتان باشد در سال ۹۶ قالیباف به سود رییسی کناره‌گیری کرد که من بلافاصله یادداشتی نوشتم با عنوان، «شوک منفی؛ بازی تمام شد» و طی آن توضیح دادم که چرا این کناره‌گیری موجب پیروزی روحانی می‌شود. این بار هم اگر جلیلی انصراف دهد احتمالا همین نتیجه عارض خواهد شد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید