Performancing Metrics

صدور کارنامه دانش‌آموزان پایه نهم/ 5روز فرصت اعتراض به نمرات - تسنیم | اتاق خبر
کد خبر: 460961
تاریخ انتشار: 4 تیر 1403 - 23:23
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور کارنامه پایه نهم برای آغاز انتخاب رشته دانش‌آموزان گفت: بعد از اعلام نتایج تا ۵ روز فرصت اعتراض وجود دارد.

حمید یزدانی؛ مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره اعلام نمرات دانش‌آموزان پایه نهم و آغاز هدایت تحصیلی گفت: فرآیند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم به‌عهده معاونت پرورشی و فرهنگی است و معاونت آموزش متوسطه وظیفه داشت سریعتر نمرات دانش‌آموزان را در سامانه "سیدا" (سامانه دانش‌‌‌آموزی وزارت آموزش و پرورش) ثبت کند تا برگه هدایت تحصیلی توسط ادارات آموزش و پرورش صادر شود.

وی افزود: قرار بود تا 11 تیر کارنامه دانش‌آموزان پایه نهم را ارائه کنیم اما این کار سریعتر انجام شد و از روز گذشته (یکشنبه 3 تیر 1403) کارنامه دانش‌آموزان پایه نهم تحویل داده شد و نمرات یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز پایه نهم در سامانه سیدا ثبت شده است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: معاونت پرورشی بعد از ثبت نمرات تلاش خواهد کرد تا برگه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان صادر شود و در کمال آرامش دانش آموزان و خانواده‌ها برای ادامه تحصیل اقدامات لازم را انجام دهند.

 

5 روز فرصت برای اعتراض

وی ادامه داد: دانش‌آموزان پس از اعلام نمرات تا 5 روز فرصت ثبت اعتراض دارند که بلافاصله اعتراض آنها بررسی و در مدت یک روز پاسخ داده می‌شود؛ معلمان خود دانش‌آموزان که برگه امتحانی را تصحیح کرده‌اند بعد از اعتراض مجدداً برگه امتحان را تصحیح می‌کنند.

تصحیح برگه امتحان بعد از اعتراض، دوباره توسط همان معلم!

یزدانی در پاسخ به این پرسش؛ "دانش‌آموز نسبت به نمره معلم اعتراض دارد چرا مجدداً بعد از اعتراض تصحیح را به همان معلم می‌سپارید! آیا این بی‌توجهی به حقوق دانش‌آموزان نیست؟" گفت: ممکن است نمره دانش‌آموز به‌دلیل حجم کار معلم و تصحیح زیاد اوراق امتحانی پایین شده باشد و خطای دشمنی و غرض‌ورزی نداریم!

وی درباره ظرفیت‌سازی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در هنرستان‌ها عنوان کرد: آیین‌نامه مهارت‌آموزی در دولت شهید رئیسی مصوب شد و این موضوع سرلوحه کار است به همین دلیل در مناطق مختلف آموزش و پرورش هنرستان‌هایی ایجاد شده است و تلاش می‌شود رشته‌های مورد اقبال دانش‌آموزان مانند طراحی و دوخت را ایجاد کنند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید