اعمال سلیقه ها در کیفیت امور شهری اختلال ایجاد کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 47608
تاریخ انتشار: 30 آبان 1392 - 13:53

اختتامیه همایش دو روزه مصالح، شهر، معماری عصر روز سه شنبه(28 آبان)، در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، در این همایش دو روزه که با همکاری سازمان زیباسازی شهرتهران و دانشگاه یزد برگزار شد، صاحبنظران و دانشجویان مقالات و ایده های خود را حول محورهای اعلام شده بیان کردند.

مراسم اختتامیه این همایش، با سخنرانی دکتر سید محسن حبیبی، استاد دانشگاه تهران و عضو کمیته علمی همایش آغاز شد. وی طی سخنانی با جمع بندی مباحث مطرح شده در پانل های مختلف گفت: ابعاد متفاوت جهانی شدن می تواند به ما کمک کند تا با استفاده از مصالح غیر بومی و خلق فضاهای بومی که مملو از فضای سرزمینی باشد هویت ایرانی مان را به نمایش بگذاریم.

دکتر حبیبی ضمن تاکید بر تفاوت های شهروندی و لزوم توجه به آن در طراحی و معماری فضاهای شهری ادامه داد: نگاه بومی در معماری شهری می تواند فصلی تازه در این هنر بوجود آورد و امیدوارم این همایش گامی موثر در این راه باشد.

پس از سخنان دکتر حبیبی، دکتر شاپور دیو سالار، معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، حول موضوع آسیب شناسی روش های اتخاذ شده توسط شهرداری ها سخنرانی کرد. وی در سخنان خود گفت: اعمال سلیقه ای شدن تصمیم گیری ها باعث شده در کیفیت امور شهری اختلال ایجاد شود و باید گفت تهران صحنه تظاهرات سلائق مختلف است. دکتر دیوسالار افزود: اگرچه اکثر کسانی که در امور مرتبط با شهرداری ها فعالیت می کنند در بیشتر زمینه ها داعیه هایی دال بر نبود مشکلات دارند اما اکثر بخش ها مبتلا به مشکلاتی  هستند که در این همایش بیان شده و با وجود این مشکلات  نمی توانیم توقع داشتن شهری باکیفیت را داشته باشیم.

در ادامه مراسم از کتاب کفسازی در بناها و محوطه های تاریخی نوشته رضا شیرازیان، آرش بوستانی و هادی جهان آبادیان رونمایی شد. رضا شیرازیان، نویسنده کتاب با تشکر از مسئولان سازمان زیباسازی شهر تهران که امکان چاپ کتاب را فراهم کردند توضیحات خود در مورد محتوای کتاب را ارائه داد و محورهای آن را برشمرد.

پس از رونمایی کتاب از 4 مقاله برگزیده همایش تقدیر شد. مقالات برگزیده از بین 24 مقاله برتر که بصورت پوستر در همایش ارائه شده بود و با توجه به شاخص هایی مانند محتوای مقاله، خوانایی و فهم ایده مقاله در مدت کوتاه و نوع بیان ایده مقاله انتخاب شده بودند. به برگزیدگان این بخش چهار جلد آلبوم تصویری مبلمان شهری اهدا شد.

در پایان مراسم اختتامیه نیز، دکتر رضا شکوری دبیر علمی همایش با تقدیر و تشکر از همراهان و حامیان همایش که فرصت هم اندیشی و گردآوری نظرات مختلف حول این موضوع پر اهمیت و به روز جامعه تخصصی و عامه شهروندان  را فراهم آوردند به ایراد سخنان پایانی پرداخت.

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید