واگذاری تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد | اتاق خبر
کد خبر: 6637
تاریخ انتشار: 9 مهر 1390 - 13:13

اکونیوز:رییس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس واگذاری تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی را باعث ایجاد قدرت تصمیم گیری و پاسخگویی بیشتر در این زمینه دانست .

به گزارش اکو نیوز" سید حسین هاشمی " با بیان این مطلب افزود :لازم است تنظیم محصولات کشاورزی که جزو وظایف وزارت کشاورزی است واگذارشود و برای اینکه وزارت جدید صنعت ، معدن و تجارت بتواند به وظایف مهمی که در حیطه مسوولیتش است بهتر عمل کند ، صنایع تبدیلی آن باید در اختیاراین وزارت خانه باقی بماند.

" هاشمی " تصریح کرد : باتوجه به هدفی که درچشم انداز 20 ساله داریم ، باید بخشی نگری از روند اجرایی امورخارج شود و صنعت را متمرکز کنیم تا بتوانیم یک پاسخ بگیریم نه چند پاسخ.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداخل وظایف در بحث واردات برخی محصولات بین وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی سابق تاکید کرد: برای اینکه یک وزارتخانه مسوولیت صنعت کشور را داشته باشد و تصمیم گیری در یکجا انجام ومتمرکز شود و سهمی که در تولید ناخالص داخلی می تواند داشته باشد، نزدیک شود و نیز نقش خود را دراقتصاد ملی بهتر ایفا کند ، راهی جز تمرکز وظایف نداریم.

" سید حسین هاشمی " اضافه کرد : به نظر می رسد بخش پتروشیمی نیز به دلیل هم سنخی با صنایع باید به وزارتخانه جدید صنعت ، معدن و تجارت پیوست شود و در یکجا تصمیم گیری شود و یک دستگاه پاسخگو باشد.

رییس کمیسیون صنایع مجلس افزود : نگاه چند گانه به محصولات بخشی ، همان ضرر و زیانی که تابه حال از قبل این حالت وجود داشت را تداوم می دهد.

به گفته وی ، به نفع اقتصاد و آینده کشوراست که برای این بخش از محصولات ، یک دستگاه واحد پاسخگو باشد.

" هاشمی" با اشاره به اقدام خوب دولت و مجلس در کاهش وزارتخانه ها اظهار امیدواری کرد که بخشی نگری از بحث کارشناسی کنار گذاشته شود و با محور قرار دادن این موضوع ، امور به طورکارشناسی شده در جای خودش متمرکز شود.

وی تاکید کرد : اقتصاد کشور باید به سمت تخصصی تر شدن حرکت کند .

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید