گردهمایی ناظران انتخابات هیئت مدیره سازمانهای نظام مهندسی معدن | اتاق خبر
کد خبر: 92523
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1393 - 13:11
سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام کرد : گردهمایی ناظران استانی پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمانهای نظام مهندسی معدن 23 استان کشور در تهران آغاز به کار کرد ....
سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام کرد : گردهمایی ناظران استانی پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمانهای نظام مهندسی معدن 23 استان کشور در تهران آغاز به کار کرد .
ایرنا - براساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مزبور، قرار است هفتم اسفند ماه امسال پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان های یاد شده در 23 استان کشور برگزار شود و در هفت استان لرستان، کردستان، مازندران، گلستان، اردبیل، قم و کرمانشاه انتخابات در مرحله دوم صورت می گیرد و در استان البرز نیز که فاقد سازمان مربوطه است ، درقالب نمایندگی تهران فعالیت می کنند. پیش بینی شده مرحله دوم انتخابات سازمان های نظام مهندسی معدن در دهم اردیبهشت ماه 1394 برگزار شود. نشست توجیهی ناظران 23 استان کشور امروز (چهارشنبه ) در محل وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شده و قرار است برگه های رای هر استان ممهور به مهر انتخابات و پلمپ شده، تحویل آنها می شود . ناظرین یاد شده از سوی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها تعیین و از ابتدای تشکیل هیئت های اجرایی در سازمان های استان ها حضور داشته و بر فعالیت آنها نظارت داشتند. همچنین وزارت صنعت، معدن وتجارت نیز برای نظارت بر اجرای درست انتخابات، یک ناظر به هر استان اعزام خواهد کرد تا یک روز قبل از برگزاری انتخابات تا پایان زمان انتخابات در محل حوزه های رای گیری در استان ها حضور خواهند شد. شمار اعضای این سازمان در سطح کشور 32 هزار نفر است که از این تعداد بالغ بر 40 درصد که حق عضویت خود را به سازمان پرداخت کرده اند و می توانند در انتخابات حاضر شوند . ترکیب هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن در استانها را پنج نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل تشکیل می دهند که این افراد برای یک دوره سه سال برگزیده می شوند . استان تهران با سه هزار و 600 نفر عضو بالاترین تعداد اعضای این سازمان را به خود اختصاص داده، درحالی که استان بوشهر کمترین اعضا را با شمار 200 نفر دارد . ترکیب اعضای هیئت مدیره اصلی سازمان نظام مهندسی معدن استانی ، دو نفر متخصص معدن ، یک نفر زمین شناس ،یک نفر نقشه بردار و یک نفر نیز در زمینه متالورژی تخصص لازم را می توانند در سطوح دکترا ، کارشناسی ارشد و یا کارشناسی داشته باشند . آخرین اطلاعات نشان می دهد که حدود 12 هزار نفر برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات مزبور شرایط لازم را دارند و در تهران بیش از یک هزار و 400 نفر امکان شرکت در این دوره را کسب کرده اند ، درحالی که استان بوشهر با کمترین میزان 70 نفر واجد شرایط به شمار می روند. قانون سازمان نظام مهندسی معدن ایران در سال 1379 تصویب شد و سال 1381 آئین نامه اجرایی آن به تصویب هیات وزیران رسید .    
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید