هند صاحب سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 92694
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1393 - 13:52
براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به زودی سریع‌ترین رشد اقتصادی دنیا از آن کشور هند خواهد شد. برهمین اساس، این کشور برای نخستین بار چین را کنار خواهد زد....
براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به زودی سریع‌ترین رشد اقتصادی دنیا از آن کشور هند خواهد شد. برهمین اساس، این کشور برای نخستین بار چین را کنار خواهد زد.
به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری "دیز اینفو"، آمار رشد اقتصادی هند در هر بازه سه ماه، آماری معنی دار و حاکی از پیشرفت در سرتاسر جهان است. در همین حال، چندی پیش بانک جهانی اعلام کرده بود که تا دو سال آینده تولید ناخالص داخلی هند از چین جلو خواهد زد، این در حالی است که این پیش بینی ۲ سال زودتر از موعد خود در حال تحقق یافتن است، یعنی اینکه هند، سریع‌ترین رشد اقتصاد جهان را که متعلق به چین است، از پیش ربوده است. همچنین بیشترین کمک واحدهای تجاری به رشد تولید ناخالص داخلی هند با "ارزش افزوده ناخالص" مربوط به موسسات مالی و مسکن با ۲۱ درصد، شرکت‌ها، هتل‌ها و بخش ارتباطات با ۱۹ درصد، بخش تولیدی ۱۸ درصد، کشاورزی، جنگل داری، ماهیگیری با ۱۶ درصد و در نهایت بخش خصوصی با ۱۳ درصد بیشترین کمک را به رشد تولید ناخالص داخلی هند کرده‌اند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید