اختصاص درصدی از مالیاتها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای | اتاق خبر
کد خبر: 93940
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1393 - 10:39
 معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ارائه پیشنهاد تخصیص یک درصد از مالیات وصول شده به این سازمان در پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، خبر داد. ...
 معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ارائه پیشنهاد تخصیص یک درصد از مالیات وصول شده به این سازمان در پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، خبر داد.
پوراندخت نیرومند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پیش نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مغفول مانده است. وی ادامه داد: به همین منظور در راستای رشد و بهره‌وری بنگاههای اقتصادی و افزایش سطح مهارت شاغلان، پیشنهاد تبصره‌ای ذیل ماده 7 پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را بابت تامین هزینه‌های آموزشی به کمیسیونهای تخصصی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده‌ایم. نیرومند افزود: در تبصره پیشنهادی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تحت عنوان "تبصره 6 ماده 57" پیشنهاد شده که به منظور ارتقای سطح مهارت شاغلان، یک درصد از مالیات وصول شده به نام عوارض وصولی سهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موضوع این قانون به حساب مخصوصی نزد خزانه و به نام سازمان امور مالیاتی کشور واریز شود و به شکل صددرصدی در اختیار این سازمان قرار گیرد تا آن را در جهت توسعه آموزش و افزایش مهارت شاغلان و صیانت از نیروی کار هزینه کند. معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد، آیین‌نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تصویب هیأت وزیران تهیه خواهد شد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید