طول راه‌های کشور به 300 هزار کیلومتر می‌رسد/ 15 درصد هزینه‌های درمان مربوط به حوادث رانندگی است | اتاق خبر
کد خبر: 98532
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1394 - 14:41
وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون حدود ۱۵ درصد از هزینه‌های درمانی کشور مربوط به مصدومان و مجروحان حوادث رانندگی راه‌های مواصلاتی کشور است....
وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون حدود ۱۵ درصد از هزینه‌های درمانی کشور مربوط به مصدومان و مجروحان حوادث رانندگی راه‌های مواصلاتی کشور است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایلنا، عباس آخوندی در مراسم امضای قرارداد نصب و بهره برداری از یکهزار و ۸۸۰ دوربین کنترل سرعت در راه‌های شریانی کشور، افزود: حفظ جان انسان‌ها برای ما بسیار مهم است زیرا حفظ جان یک نفر در واقع حفظ تمام انسان‌ها است و باید تلاش کنیم مدیریت راه‌های کشور با استفاده از سیستم‌های هوشمند بیش از پیش بهبود یابد تا شاهد کاهش مخاطرات در راه‌های کشور باشیم. وی افزود: در حالی که اوایل انقلاب در کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو وجود داشت هم اکنون تعداد آن به ۱۶ میلیون دستگاه رسیده و پیش بینی می‌شود طی ۵ تا ۶ سال آینده تعداد وسایل نقلیه کشور به حدود ۵۰ میلیون دستگاه افزایش یابد. وی افزود: هم اکنون کشورمان دارای بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر راه است و پیش بینی می‌شود طی یک دهه آینده طول راه‌های کشور به بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر افزایش یابد. وی گفت: کنترل راه‌های کشور با استفاده از روش‌های مکانیکی دیگر عملی نیست و ما مجبوریم در یک دوره زمانی مشخص تمام راه‌های اصلی و فرعی کشور را به سیستم‌های هوشمند مجهز کنیم. وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت اطلاع رسانی درخصوص آخرین وضعیت راه‌های کشور به تمام شهروندان ایرانی تاکید کرد و افزود: بدون شک اطلاع رسانی به موقع و تامین اطلاعات مورد نیاز شهروندان در کاهش حوادث رانندگی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. آخوندی اظهار داشت: با نصب یکهزار و ۸۸۰ دوربین کنترل سرعت در راه‌های کشور مجموع دوربین‌های مورد استفاده در راه‌های شریانی به بیش از دو هزار و ۲۲۰ دستگاه خواهد رسید، هرچند بهره گیری همزمان دستگاه‌های اجرایی از این دوربین‌ها سبب هم افزایی بزرگی در این حوزه خواهد شد. وی تصریح کرد: با راه اندازی این تعداد دوربین کنترل سرعت، نرخ بهره وری نیز بسیار افزایش می‌یابد و با کاهش حوادث رانندگی اقدام بزرگی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره وری در کشور عملی خواهد شد. وی درخصوص ویژگی‌های این قرارداد، گفت: این قرارداد بزرگ‌ترین قرارداد مدیریت راه‌های کشور است که تاکنون به امضا رسیده و این اقدام آغازی بزرگ برای هوشمندسازی جاده‌های کشور است لذا باید اطلاعات آن در اختیار همه مردم قرار گیرد و نباید اطلاعاتی که در این سیستم‌ها وجود دارد انحصارا در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه باشد. وی با اشاره به افزایش حجم تردد در تعطیلات نوروزی نیز اظهار داشت: در ایام نوروز مراجعه به سامانه www. ۱۴۱. ir افزایش قابل توجهی داشته به طوری که از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌ها به این سامانه مراجعه کرده‌اند تا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. وزیر راه و شهرسازی ضمن تبریک سال نو به تمام مردم ایران تاکید کرد که انجام وظیفه تمام ماموران راهداری، خلبانان، لوکوموتیو رانان و دریانوردان در حوزه حمل و نقل دریایی قابل تقدیر است و وزارت راه و شهرسازی از همه دستگاه‌های اجرایی از جمله هلال احمر، سازمان امداد و نجات، پلیس راه و اورژانس کشور در ارایه خدمات به مردم و مسافران نوروزی قدردانی می‌کند. وی گفت: تا روز ۸ فروردین ۳۹۳ مورد بارش برف و باران در جاده‌های کشور را شاهد بوده‌ایم اما ماموران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به خوبی توانسته‌اند به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید