تفاهم حاصله در مذاکرات بدون هدایت رهبری به دست نمی‌آمد | اتاق خبر
کد خبر: 99608
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 11:17
اتاق نیوز - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تفاهم حاصل شده در مذاکرات هسته‌ای بدون هدایت و راهنمایی مقام معظم رهبری به دست نمی‌
اتاق نیوز - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تفاهم حاصل شده در مذاکرات هسته‌ای بدون هدایت و راهنمایی مقام معظم رهبری به دست نمی‌آمد بنابراین همگان باید در بیان اظهاراتشان این نکته را لحاظ کنند.
صفر نعیمی رز با اشاره به بیانیه صادر شده هسته‌ای در لوزان، به لزوم حفظ وحدت برای تحقق اهداف این بیانیه تاکید کرد و گفت: از آنجا که امسال را مقام معظم رهبری سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند باید مسئولان اختلافات را کنار گذاشته و فرمایشات رهبری را به عنوان فصل‌الخطاب بدانند. سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس و کارگزاران نظام، گفت: بدانید که تفاهم هسته‌ای حاصل شده بدون حمایت و راهنمایی مقام معظم رهبری و مدیریت، توانایی و کارآمدی تیم مذاکره‌کننده متشکل از افراد متخصص، متعهد و فنی حاصل نمی‌شد؛ بنابراین نباید نتایج را زیر سوال و انتقاد برد. این موارد را باید در اظهارنظرها لحاظ کرد و به مردم امید داد. وی در ادامه با تقدیر از مواضع مقام معظم رهبری ، هماهنگی ریاست جمهوری و اعمال مدیریت وزیر امور خارجه به عنوان سرپرست تیم مذاکره‌کننده و اعضای این تیم، گفت: تیم مذاکره‌کننده در طول مذاکرات با حفظ مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی و با عبور نکردن از خطوط قرمز نظام تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن مذاکرات به کار گرفت. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تیم مذاکره‌کننده تلاش کرد تا عزت و اقتدار نظام و منویات رهبری و آرمان‌ها و اهداف امام در مذاکرات لحاظ شود. ما موفقیت در مذاکرات را مدیون زحمات تیم مذاکره‌کننده و هدایت ولایتمدارانه رییس‌جمهور و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت‌های همه‌جانبه ایشان در تمام عرصه‌ها از دولت و تیم مذاکره‌کننده می‌دانیم. نعیمی رز تاکید کرد: از آنجا که این تفاهم از طریق دانشمندان ایرانی با هدایت رهبری حاصل شده، مشروع و مقبول و لازم‌الاجراست و کسی نمی‌تواند به آن معترض شود. وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی به مواضع و تعهداتش پایبند است، گفت: انتظار می‌رود کشور مقابل نیز تحت تاثیر اطرافیان قرار نگیرد و به تعهدات این تفاهمنامه پایبند باشد، در این صورت است که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید