برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین | اتاق خبر
کد خبر: 107102
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1394 - 15:23
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت برنامه‌ها و مداخلات وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین را تشریح کرد....
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت برنامه‌ها و مداخلات وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین را تشریح کرد.
اتاق نیوز - دکتر محمداسماعیل مطلق گفت: «بارداری برنامه ریزی شده» یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین در جامعه است. وی افزود: در این برنامه که از نیمه دوم سال 93 در شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی کشور آغاز شده است، بر فرهنگسازی، مشاوره و آموزش افراد تأکید می شود. وی بیان داشت: در این برنامه به بانوانی که فرزندان زیر سه سال دارند برای بارداری های بعدی آموزش های لازم داده خواهد شد. بنابر اعلام وب‌دا، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت تقویت اعتقادات مذهبی، آگاهی بخشی در خصوص عوارض جسمی و روانی سقط جنین و عوارض نازایی بر اثر سقط، تهیه آیین نامه لازم با همکاری نهادهای مذهبی را سایر برنامه های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس برای جلوگیری از سقط در جامعه اعلام کرد. وی سقط جنین را موجب ایجاد عوارض سنگین در همه ابعاد سلامت جسمی، روانی و معنوی برای خانواده‌ها دانست و با اشاره به آمار سالانه 220 هزار سقط جنین در ایران، گفت: سقط جنین علاوه بر تحمیل عوارض سنگین روحی و روانی و معنوی به افراد و جامعه، موجب ایجاد عفونت در زنان و نازایی ناشی از این عفونت می‌شود. بنابراین به جز موارد نادری که تحت شرایط خاص و توسط مراجع واجد صلاحیت و با توصیه پزشک صورت می‌گیرد، به همه کسانی که مبادرت به این اقدام ناپسند می‌کنند توصیه می‌کنیم از این اقدام پرهیز جدی کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید