شیب نزولی طلای جهانی تندتر شد | اتاق خبر
کد خبر: 116674
تاریخ انتشار: 3 تیر 1394 - 11:12
اتاق نیوز - طلا در بازار جهانی تحت تاثیر صعود دلار و بازارهای سهام جهانی، روز جاری برای چهارمین روز متوالی نزول کرد و به پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته رسید....
اتاق نیوز - طلا در بازار جهانی تحت تاثیر صعود دلار و بازارهای سهام جهانی، روز جاری برای چهارمین روز متوالی نزول کرد و به پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته رسید.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور پس از کاهش 0.6 درصدی در روز سه شنبه، 0.1 درصد کاهش یافت و به 1176 دلار رسید. در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت با 0.02 درصد کاهش، به 1176 دلار رسید. بهای معاملات این بازار تا پایان روز گذشته 7.50 یا 0.6 درصد کاهش یافت. طلا که همواره یک سرمایه گذاری مطمئن در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و مالی به شمار می‌رود، پس از اینکه دولت چپ گرای یونان ابراز اطمینان کرد که پارلمان توافق بدهی با وام دهندگان بین المللی این کشور را تصویب خواهد کرد، تحت فشار قرار گرفت. این فلز ارزشمند هفته گذشته تحت تاثیر وخامت بحران بدهی یونان اندکی پشتیبانی شده بود. اما طلا از سوی عوامل دیگر مانند دورنمای افزایش نرخهای بهره در آمریکا که تقاضا برای این فلز به عنوان یک دارایی بدون بازده را محدود خواهد کرد، تحت فشار قرار دارد. جروم پاول، یکی از مقامات بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه اظهار کرد آماده است نرخهای بهره را دو بار در سال جاری یک بار در سپتامبر و بار دیگر در دسامبر افزایش دهد. بر اساس گزارش رویترز، قوی شدن ارزش دلار که تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت در آمریکا صورت گرفته است، امکان صعود طلا را که معاملاتش به این ارز انجام می‌شود و معمولا خلاف جهت دلار حرکت می‌کند، محدودتر می‌کند. از سوی دیگر تقاضای فیزیکی برای طلا در هند و چین که بزرگترین مصرف کنندگان طلای آسیا هستند، به دلیل نگرانی نسبت به بارندگیهای موسمی در هند و همچنین صعود بازارهای سهام در چین اندک مانده و طلا را از پشتیبانی این بخش از بازار بی‌نصیب نگه داشته است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید