یارانه تولید فقط سهیمه خودرو سازان نیست و با تخصیص آن مخالفیم | اتاق خبر
کد خبر: 147244
تاریخ انتشار: 8 مهر 1394 - 13:32
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار نیست رقم 200 میلیارد تومان سهیمه صنعت از هدفمندسازی یارانه ها، فقط در اختیار خودرو سازان قرار گیرد و سازمان ایمیدرو با تخصیص آن ...

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار نیست رقم 200 میلیارد تومان سهیمه صنعت از هدفمندسازی یارانه ها، فقط در اختیار خودرو سازان قرار گیرد و سازمان ایمیدرو با تخصیص آن فقط به صنعت خودرو مخالف است.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از  ایرنا، مهدی کرباسیان پیش از ظهر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم وجدید شرکت ملی فولاد ایران، اظهار داشت: نباید خودروسازان سهمیه بقیه تولید کشور را از محل یارانه ها دریافت کنند، تصور می شود با سر و صدا کردن، می توان حقوق مربوط به مجموعه تولید را جذب کرد، درحالی که این برداشت، نادرست است. وی افزود: خودروسازان بر این باورند که با اقدامات خود می توانند، در آرای مسئولان در خصوص تخصیص یارانه برای دریافت سهیمه بیشتر اثر بگذارند، درحالی که اینگونه نیست و مقامهای ذیربط به موضوع اشراف دارند. به گفته رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، امروز هر یک از کارخانه های فولادسازی کشور نیاز به منابع برای تامین مواد اولیه و هزینه های مربوطه را دارد و چنانچه تخصیص منابع به درستی صورت نگیرد، این واحدها با مشکل مواجه خواهند شد. وی تصریح کرد: سازمان ایمیدرو تکلیف دارد براساس وظایف خود حقوق این بخش را مطالبه کند و با طرح مشکلات واحدهای تولیدی لزوم توجه به وضعیت آنها را خاطرنشان سازد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید