توافق اروپا و آمریکا برای تبادل امن اینترنت لغو شد | اتاق خبر
کد خبر: 150640
تاریخ انتشار: 14 مهر 1394 - 18:08
عالی ترین دادگاه اروپا رای به لغو توافق با آمریکا بر سر تبادل امن اینترنت داد که نکته قابل توجه حکم، طرح دعوی از سوی یک دانش آموز اتریشی بوده است....
عالی ترین دادگاه اروپا رای به لغو توافق با آمریکا بر سر تبادل امن اینترنت داد که نکته قابل توجه حکم، طرح دعوی از سوی یک دانش آموز اتریشی بوده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر ماکس اشمرز دانش آموز اتریشی است که با طرح دعوی در دیوان دادگستری اروپا از نقض قانونی توسط آمریکا پرده برداشته که تاکنون تصور می شد تبادل اطلاعات در دنیای اینترنت میان اروپا و آمریکا را در پوشش امنیتی قرار می دهد. اما بر اساس این حکم، واشنگتن توافق از پیش منعقد شده با اروپا در سال ۲۰۰۰ درخصوص پوشش امنیتی تبادل اینترنت میان اروپا و آمریکا را نقض کرده است. بر اساس حکم این دادگاه، نقض قانون صورت گرفته از سوی آمریکا امنیت اطلاعات در حال تبادل کاربران در دو سوی اقیانوس اطلس را تهدید می کند. حکمی که توسط عالی ترین دادگاه اروپا صادر شده تهدیدی بزرگ بر موجودیت غول های ارتباطاتی و اینترنتی از جمله فیس بوک محسوب می شود. ادعای این دانش آموز اتریشی نگرانی های زیادی را مطرح کرده مبنی بر آنکه آیا فیس بوک اطلاعات محرمانه کاربران اروپایی اش را در اختیار سازمان های جاسوسی آمریکا قرار می دهد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید