آمادگی ایران برای تأمین 5000 مگاوات برق در کنیا | اتاق خبر
کد خبر: 301188
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 16:08
عضو سندیکای صنعت برق اعلام کرد
عضو سندیکای صنعت برق گفت: ایران آمادگی تأمین برق 5000 مگاواتی کنیا را با ساخت نیروگاه دارد و می‌تواند در این زمینه برنامه‌ریزی کند.

عضو سندیکای صنعت برق گفت: ایران آمادگی تأمین برق 5000 مگاواتی کنیا را با ساخت نیروگاه دارد و می‌تواند در این زمینه برنامه‌ریزی کند.

بهمن صالحی در مراسم دیدار اعضای اتاق بازرگانی کنیا با بیان اینکه ایران در زمینه تولید و توزیع برق تمام تجهیزات را در داخل کشور دارد، اظهار کرد:‌ استاندارد تجهیزات ایران در حد تجهیزات اروپایی است تا جایی که توانسته‌ایم در کشورهای حوزه آفریقا نیز تجهیزات خود را گسترده کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه تولید برق 1800 تا 2000 کیلووات تبادل برق با کشورهای همسایه داریم که حدود 80 درصد آن در حوزه صادرات است.

این عضو سندیکای صنعت برق با بیان اینکه عمده صادرات برق ایران به کشورهای عراق، ترکیه و افغانستان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: قصد داریم که در تمام 16 همسایه کشور صادرات برق را گسترش دهیم.

صالحی با اشاره به فعالیت شرکت صانیر در حوزه تولید برق اظهار کرد:‌ این شرکت آمادگی خود را برای صادرات برق، انتقال تکنولوژی و سایر موارد با کشور کنیا اعلام می‌کند. 

در ادامه یانگ ماگون عضو اتاق بازرگانی کنیا با اشاره به توانایی ایران در حوزه برق گفت: کنیا دروازه‌ای برای ورود به آفریقا است. چرا که با ورود به بازار کنیا، ایران می‌تواند وارد بازارهای دیگر آفریقایی شود.

وی افزود: سازمانی را تحت عنوان همکاری ایران و کنیا به ثبت رسانده‌ایم که امیدواریم این دو کشور بتوانند همکاری‌های خوبی را با یکدیگر داشته باشند.

ادوین کومبا عضو اتاق بازرگانی کنیا نیز در این نشست در خصوص میزان ظرفیت این کشور برای واردات برق اظهار کرد: ظرفیت فعلی برق کشور کنیا 1500 مگاوات است که البته این میزان نیاز ما را برطرف نمی‌کند به طوری که کنیا در شرایط فعلی نیاز به 5000 مگاوات برق بیشتر دارد. 

کومبا با بیان اینکه در این شرایط ما تمایل همکاری با ایران را داریم، گفت: امیدواریم با برطرف شدن مشکلات بانکی که تاکنون برای ایران وجود داشت، بتوانیم فعالیت بین دو کشور را گسترش دهیم.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید