هفتمین روز متوالی سقوط قیمت نفت | اتاق خبر
کد خبر: 302159
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 17:47
بهای نفت در بازارهای جهانی در معاملات امروز (دوشنبه) برای هفتمین روز متوالی کاهش یافت.

بهای نفت در بازارهای جهانی در معاملات امروز (دوشنبه) برای هفتمین روز متوالی کاهش یافت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری رویترز، بهای نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی به دلیل پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر تشدید اشباع عرضه جهانی نفت در سال آینده برای هفتمین روز پیاپی کاهش یافت که طولانی ترین روند کاهش قیمت نفت از اواسط سال 2014 تاکنون محسوب می‌شود.

نفت برنت امروز با 10 سنت کاهش به 35 دلار و 52 سنت رسید در حالیکه نفت برنت با 10 سنت کاهش 37 دلار و 83 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

نفت برنت روز جمعه برای اولین بار از دسامبر 2008 پس از گزارش آژانس مبنی بر کند شدن رشد تقاضا در کنار بالا ماندن عرضه اوپک، به کمتر از 38 دلار در هر بشکه سقوط کرد. نفت سبک آمریکا نیز برای اولین بار از فوریه 2009 به کمتر از 35 دلار رسید.

از زمان تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در چهارم دسامبر مبنی بر کنار گذاشتن سقف تولید، نفت برنت و نفت آمریکا هر دو کاهش قیمت روزانه داشته و طی شش روز بیش از 13 درصد کاهش قیمته داشته اند.

اوپک در تلاش برای بیرون راندن تولیدکنندگان پرهزینه ای همچون آمریکا از بازار، نزدیک به سطوح بی سابقه ای نفت تولید کرده است.

موسسه تحقیقاتی بی ام آی اعلام کرد: عرضه جدید احتمالا اوایل سال آینده به بازار لطمه خواهد زد زیرا ایران به محض لغو تحریمها تولید خود را افزایش خواهد داد.

این موسسه گفت: تمام تولید جدید ایران به صادرات اختصاص داده خواهد شد. علاوه بر نفتی که از ذخایر خواهد فروخت، میتواند صادرات نفت و میعانات خود را تا پایان 2016 روزانه 700 هزار بشکه افزایش دهد.

انتظار میرود صادرات نفت ایران در ماه دسامبر به بالاترین سطح شش ماه اخیر برسد زیرا خریداران با این انتظار که تحریمهای ایران اوایل سال آینده لغو خواهند شد، خرید نفت از این کشور را افزایش می‌دهند.

یک منبع آکاه صنعت نفت گفت: ایران در ماه جاری روزانه یک میلیون و 260 هزار بشکه نفت صادر خواهد کرد.

تحلیلگران موسسه مورگان استنلی روز دوشنبه در یادداشتی تحقیقی گفتند: عرضه اوپک احتمالا سال آینده روزانه یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت..

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید