طرح استاد شاگردی در زنجان احیا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 303148
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 12:33
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته بررسی‌های کار‌شناسی برای احیا طرح استاد شاگری در این استان انجام می‌شود.

اتاق خبر: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته بررسی‌های کار‌شناسی برای احیا طرح استاد شاگری در این استان انجام می‌شود.

بنابراین گزارش، «احمد غریوی» افزود: در گذشته با اجرای طرح استاد شاگردی کارفرمایان در زمینه‌های مختلف همچون ازدواج و خرید خانه از شاگردان خود حمایت می‌کردند که این امر به نوعی جایگزین مناسبی برای حمایت بیمه‌ای بود.

وی اظهار کرد: با اجرای خودجوش طرح استاد شاگردی بسیاری از مشکلات ناشی از نارضایتی کارگران از کارفرمایان نیز به وجود نمی‌آمد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به مشکلات ناشی از بیکاری موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: با برگزاری جلسات کار‌شناسی درصدد احیای نظام استاد شاگردی هستیم که البته اجرای آن نیازمند اصلاحاتی در قوانین و مقررات کار وتامین اجتماعی است.

غریوی بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های قوانین کار از جمله ماده ۱۹۱ این قانون برای اجرای این طرح تاکید کرد.

وی افزود: بر اساس این قانون کارگاه‌هایی که تعداد کارگران آن‌ها کمتر از ۱۰ نفر است از برخی از قوانین کار معاف می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با اجرایی شدن نظام استاد شاگردی علاقه‌مندی کارفرمایان برای بهره گیری از کارگران بیشتر می‌شود و شاهد ایجاد تحرک بیشتری در بازار کار خواهیم بود.

غریوی به استفاده ناحق برخی افراد از بیمه بیکاری اشاره و اضافه کرد: تلاش بر شناسایی این افراد و قطع مقرری آن‌ها است.

منبع: ایلنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید