پیگیری جدی قاچاق میوه در هیات دولت | اتاق خبر
کد خبر: 303228
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 22:08
رییس سازمان حفظ نباتات درخواست کرد تا دولت به طور جدی قاچاق میوه و واردات پیله وری آن را که تبعات بسیاری برای کشور دارد پیگیری کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد علی باغستانی میبدی در نشست معاونین و مدیران ارشد وزارت کشاورزی با معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: با توجه به وضعیت آفات و بیماری های گیاهی در کشور از دولت درخواست داریم تا موضوع قاچاق میوه و واردات پیله وری آن را به طور جدی پیگیری کند چرا که اگر سازمان حفظ نباتات به موقع ورود پیدا نکند و امکانات نداشته باشد مطمئن نباشید که آفات در کشور طغیان پیدا می کند و با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد.

وی افزود: آفات و بیماری های قرنطینه ای و مبارزه با آن از جمله وظایف سازمان حفظ نباتات است که به دلیل محدویت ها در برخی مقاطع با مشکل طغیان مواجه می شوند چرا که به عنوان مثال آزمایشگاه مرجع سازمان حفظ نباتات مربوط به 15 سال پیش است و طغیان بسیاری از آفات ناشی از تغییر اقلیم و چنین محدودیت‌هایی مانند آفت کرم خراط در کشور به وجود می‌آید.

وی همچنین به عملکرد سازمان حفظ نباتات در مبارزه با آفات و علف‌های هرز اشاره کرد و گفت: در سطح 16 میلیون هکتار مبارزه با آفات و بیماری‌های گندم حدود 2 و نیم میلیون هکتار با سن گندم داشته‌ایم و در این میان هیچ محموله‌ای به این بیماری آلوده نبوده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید