رئیس جمهور افزایش قیمت لبنیات را متوقف کند | اتاق خبر
کد خبر: 303858
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 17:10
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: سرانه مصرف شیر در قبل از هدفمندی یارانه‌ها، ۹۰ لیتر بوده که بعد از آن به ۶۰ لیتر کاهش یافته است، لدا برای جلوگیری از بیماری پوکی استخوان رئیس جمهور افزایش ۶ درصدی قیمت لبنیات را متوقف کند.

اتاق خبر: رحمت‌الله حافظی در تذکرات پیش از دستور دویست و هجدهمین جلسه شورای اسلامی تهران اظهار داشت: امروز 6 درصد قیمت لبنیات افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی اظهار داشت: بیماری پوکی استخوان بی سروصدا و همه‌گیر است و با مصرف لبنیات می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

حافظی با اشاره به اینکه بیماری پوکی استخوان بار مالی را به اقتصاد خانواده و دولت تحمیل می‌کند، گفت: پیشگیری از این بیماری می‌تواند کاملاً رایگان باشد و شکستگی استخوان از علائم این بیماری است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: از هر 3 نفر زن مسن در کشور، یک نفر دچار پوکی استخوان می‌شود که در شرایط خوب شکستگی لگن به 30 روز بستری نیاز دارد.

حافظی بیان داشت: 20 درصد از افرادی که دچار شکستگی لگن می‌شوند، در سال اول فوت می‌کنند، 50 درصد آنها بهبودی کامل پیدا نمی‌کنند و 25 درصد نیز نیاز به مراقبت‌های طولانی‌مدت در خانه سالمندان دارند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1995، در آمریکا 432 هزار نفر به‌دلیل پوکی استخوان در بیمارستان‌ها بستری و 480 هزار مورد بستری طولانی‌مدت در این خصوص بوده است که هزینه مستقیم درمان در آن سال 8.2 میلیارد دلار برآورد شده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران افزود: از نظر WHO، سازمان بهداشت جهانی از معضلات در قاره آسیا در سال 2050، پوکی استخوان است و راه پیشگیری آن نیز مصرف لبنیات می‌باشد.

حافظی افزود: با مصرف لبنیات می‌توانیم خط شکستگی لگن را 25 درصد کاهش دهیم.

وی گفت: قبل از هدفمندی یارانه‌ها، مصرف لبنیات در طول سال در کشور 90 لیتر بوده که بعد از هدفمندی یارانه‌ها به 60 لیتر کاهش یافته است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران، گفت: با افزایش 6 درصدی قیمت لبنیات دولت به دنبال کاهش هزینه‌های خود است، ولی مشکلات نیز افزایش خواهد یافت.

حافظی افزود: با توجه به فصل سرما و افزایش آلودگی هوا، تقاضا داریم رئیس‌جمهور افزایش قیمت لبنیات را متوقف کند.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید