جلوگیری از هدررفت 220 میلیون فوت مکعب گاز | اتاق خبر
کد خبر: 303918
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 18:49
مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: پس از احداث تأسیسات آماک، 220 میلیون فوت مکعب گاز میدان بنگستان جمع‌آوری و شیرین‌سازی شده است.

اتاق خبر: سیدمحسن نقوی پور در حاشیه سومین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: تأسیسات منحصر به فردی داریم که در طرح آماک فعال هستند که شامل سه ایستگاه تقویت فشار گاز به همراه واحد شیرین‌سازی گاز است و شاید بین تأسیسات مناطق نفتخیز جنوب و به طور کل جزو تأسیسات منحصر به فرد نفتی در ایران محسوب می‌شوند.

 

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: تا پیش از پروژه آماک کل گاز میدان بنگستان در مشعل سوزانده می‌شد اما با احداث طرح آماک از سوزانده شدن این گازها و همچنین 120 هزار بشکه نفت جلوگیری شد و به جای سوزاندن، این مقدار نفت شیرین می‌شود.

 

نقوی‌پور تصریح کرد: پس از احداث تاسیسات آماک، 220 میلیون فوت مکعب گاز میدان بنگستان جمع‌آوری و شیرین‌سازی شده و همین مساله موجب در کاهش میزان آلاینده‌های نفتی و پاک‌سازی آسمان خوزستان تاثیر قابل ملاحظه داشته است.

 

وی بیان کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بزرگترین شرکت تولیدی زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با 47 کارخانه بهره‌برداری، تقویت فشار گاز، تاسیسات گاز و گاز مایع و تلمبه خانه و تصفیه خانه آب و ظرفیت بیش از تولید یک میلیون بشکه نفت است که 37 درصد تولید نفت مناطق نفتخیز جنوب، 25 درصد گاز تولیدی و 50 درصد گاز و گاز مایع را به خود اختصاص داده است.

 

امضای دو قرارداد ساخت تجهیزات نفت بین مناطق نفتخیز جنوب و سازندگان داخلی

 

همچنین در حاشیه این نمایشگاه دو قرارداد ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با سازندگان داخلی امضا شد.

 

قرارداد ساخت لوله‌های جداری به ارزش 2 هزار و 180 میلیارد ریال با شرکت لوله‌گستر اسفراین به امضا رسید که در قالب این قرارداد ساخت 35 هزار شاخه لوله جداری چاه مورد نیاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در مدت 3 سال به این شرکت واگذار شد.

 

این لوله‌ها در گذشته از خارج کشور وارد می‌شد که با حمایت و تلاش متخصصان مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت لوله گستر اسفراین به طور کامل در داخل ساخته می‌شود.

 

همچنین قرارداد ساخت قطعات یدکی کمپرسور کوپربسمر نیز به ارزش 12 میلیارد ریال با شرکت توربین البرز پارس امضا شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید