ارزآوری صادرات گاز بیش از پتروشیمی‌ها است | اتاق خبر
کد خبر: 304065
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 11:31
کاملی گفت: صادرات گاز منفعت بیشتری نسبت به مصارف خانگی، نیروگاه‌ها و حتی پتروشیمی‌ها دارد لذا باید این مطلب را جا بیندازیم که صادرات گاز می‌تواند ارزآوری و درآمد زیادی برای کشور داشته باشد.

اتاق خبر: علیرضا کاملی مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز در خصوص افزایش خطوط صادراتی گاز گفت: صادرات گاز از طریق خط لوله یکی از پروژه‌هایی است که داریم و صادرات گاز به هند در مرحله بررسی اقتصادی است زیرا هند کشوری است که در زمینه بازار انرژی بویژه مصرف گاز از رشد خوبی برخوردار است و ما امیدواریم بتوانیم سهم زیادی از این بازار در حال رشد داشته باشیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت‌ها و سرمایه گذاران خارجی زیادی جهت حضور در صنعت گاز کشور مراجعه کرده‌اند، اظهار داشت: ما از حضور سرمایه گذاران و مشارکت شرکتهای توانمندی که بتوانند در بخش UP STREAM فعالیت کنند، استقبال می‌کنیم.

کاملی درباره کل صادرات گاز از طریق خط لوله و ال. ان. جی اظهار داشت: ظرفیت تولید گاز ظرف ۳ سال آینده به یک میلیارد متر مکعب در روز می‌رسد و ما بعنوان شرکت ملی صادرات گاز باید بدنه نفت را متقاعد کنیم که صادرات گاز منفعت بیشتری نسبت به مصارف خانگی، نیروگاه‌ها و حتی پتروشیمی‌ها دارد لذا باید این مطلب را جا بیندازیم که صادرات گاز می‌تواند ارزآوری و درآمد زیادی برای کشور داشته باشد.

مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز خاطرنشان کرد: افزایش صادرات گاز امکان ندارد مگر اینکه ما امکانات را فراهم و قراردادهای بیشتر و محکمتری ببندیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید