آمادگی ایران برای تامین نفت مغولستان از طریق چین | اتاق خبر
کد خبر: 304331
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 20:35
وزیر نفت گفت: مغولستان علاقمند به خرید نفت از ایران است، اما چون این کشور به دریا راه ندارد تنها راه صادرات نفت به مغولستان از طریق شرکتهای چینی است، بنابراین در صورت توافق دو کشور، ایران نیز مشکلی برای صادرات نفت به مغولستان ندارد.

اتاق خبر: لوندگ پوروسورن، وزیر امورخارجه مغولستان امروز (پنجشنبه سوم دیماه) به دیدن بیژن زنگنه، وزیر نفت در وزارت نفت آمد و برای گسترش و تعمیق همکاریها با ایران در حوزه نفت اعلام آمادگی کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ بیژن زنگنه، وزیر نفت پس از پایان این دیدار به محور مذاکرات امروز خود با وزیر امورخارجه مغولستان اشاره کرد و گفت: در این جلسه ما اعلام آمادگی کردیم که با توجه به ظرفیتهای موجود، ایران می‌تواند برای دوره های کوتاه مدت تربیت نیروی انسانی کشور مغولستان را در بخش نفت، برعهده بگیرد که ترتیبات لازم برای این امر اتخاذ خواهد شد.

 براساس گزارش وزارت نفت ،‌وی با بیان این که مغولستان علاقمند به خرید نفت از ایران است، افزود: کشور مغولستان علاقمند به خرید نفت از ایران است، اما چون این کشور به دریا راه ندارد تنها راه صادرات نفت به مغولستان از طریق شرکتهای چینی است.

 وزیر نفت تاکید کرد: در صورتی که دو کشور (چین و مغولستان) در این زمینه به تفواق برسند ایران نیز مشکلی برای صادرات نفت به مغولستان ندارد و ما می‌توانیم نیاز اندک آنها را به نفت که به میزان ٥٠ تا ٦٠ هزار بشکه در روز است، تامین کنیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید