پیشنهاد ١٢ میلیارد یورویی آلمان‌ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی | اتاق خبر
کد خبر: 305262
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 20:45
معاون وزیر نفت از پیشنهاد ١٢ میلیارد یورویی شرکتهای آلمانی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: با توجه به تحولات بین‌المللی صورت گرفته شاهد حضور هیئت‌های خارجی در صنعت پتروشیمی ایران هستیم.

اتاق خبر: معاون وزیر نفت در حاشیه پنجاه و یکمین سالگرد تاسیس شرکت ملی صنایع پتروشیمی از پیشنهاد ١٢ میلیارد یورویی شرکتهای آلمانی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: باتوجه به تحولات بین‌المللی صورت گرفته شاهد حضور هیئتهای خارجی در صنعت پتروشیمی ایران هستیم.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی با بیان این‌که طی چندسال گذشته شرکت‌های خارجی از حضور در صنعت پتروشیمی ایران هراس داشتند، تصریح کرد: امروز باتوجه به تحولات بین‌المللی صورت گرفته شاهد حضور هیئت‌های خارجی در صنعت پتروشیمی ایران هستیم. 

شعری مقدم در خصوص تاثیرات کاهش قیمت نفت بر قیمت محصولات پتروشیمی کشورمان، افزود: این کاهش قیمت می‌تواند تاثیر غیرمستقیمی بر محصولات پتروشیمی ایران داشته باشد. 

معاون وزیر نفت در خصوص وضع تعیین قیمت خوراک پتروشیمی‌ها، تصریح کرد: در این خصوص هیچ اطلاعی ندارم، اما به نظر می‌رسد تا روزهای آینده این قیمت اعلام شود.

شعری‌مقدم با اشاره به کاهش قیمت نفت و به دنبال آن قیمت گاز، گفت: هم‌اکنون با وجود این که سودآوری احداث پتروشیمی‌های گازی کم است، اما همچنان احداث این نوع پتروشیمی‌ها برای سرمایه‌گذاران دارای سودآوری است.

وی در خصوص احداث پتروپالایشگاه‌ها در کشور نیز افزود: ساخت پالایشگاه‌های نفت به تنهایی نمی‌تواند اقتصادی باشد، اما با احداث واحدهای پتروشیمی در مجاورت این پالایشگاه‌ها می‌توان شاهد افزایش سودآوری در پتروپالایشگاه‌ها بود. 

معاون وزیر نفت ادامه داد: احداث پتروپالایشگاه‌ها سرمایه گذاری بالایی را می طلبد، از این رو نیاز است سرمایه گذاران داخلی و خارجی به صورت جدی در این حوزه وارد شوند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌ها در صنعت پتروشیمی برای ورود سرمایه گذاران خارجی، گفت: در صورت وجود زیرساخت‌های اولیه، ایران می‌تواند با تکیه بر منابع گازی خود جهش بزرگی را در توسعه صنعت پتروشیمی داشته باشد. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید