بخش کوچکی از بودجه سلامت در اختیار سازمان دامپزشکی قرار گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 305284
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 22:16
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از 183 کشور عضو سازمان جهانی بهداشت دام تنها سازمان دامپزشکی سه کشور ایتالیا، اتریش و سنت ‌ماریو در وزارت بهداشت قرار گرفته و در 143 کشور سازمان دامپزشکی در وزارت کشاورزی این کشور فعالیت دارد.

اتاق خبر: رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از 183 کشور عضو سازمان جهانی بهداشت دام تنها سازمان دامپزشکی سه کشور ایتالیا، اتریش و سنت ‌ماریو در وزارت بهداشت قرار گرفته و در 143 کشور سازمان دامپزشکی در وزارت کشاورزی این کشور فعالیت دارد بنابراین به علت پیوستگی و ارتباط گسترده دامپزشکی با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی به نحو جامع‌تر و کارآمد‌تر می‌تواند خدمات خود در حوزه سلامت دام و انسان را ارائه نماید.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در چهارمحال و بختیاری، دکتر صفری در همایش تجلیل از فعالان مجموعه دامپزشکی استان تصریح کرد: نمایندگان مجلس در کمسیون بهداشت و درمان در صورت امکان تلاش کنند بخش کوچکی از بودجه بخش سلامت را در اختیار سازمان دامپزشکی قرار داده تا شاهد اثربخشی چندین برابری آن در حوزه سلامت غذا و پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان دامپزشکی کشور و به طبع آن دامپزشکی بخش خصوصی با حداقل اعتبار در حال تلاش برای تأمین سلامت و بهداشت جامعه هستند این در حالی است که با وجود اعتبارات موجود، انتظار پیشگیری و کنترل بیماری ها در سطح مورد توقع و انتظار همکاران در کمیسیون بهداشت و درمان قابل تحقق نیست.

صفری افزود: تقاضای مصرانه جامعه دامپزشکی در آستانه طرح و تصویب قانون بودجه سال 1395 کشور و همچنین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی در مجلس شورای اسلامی، حمایت قاطع از دامپزشکی کشور در انجام وظایف خطیر آن در حوزه سلامت است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید