کارخانه تولید کود آلوده تعطیل شد | اتاق خبر
کد خبر: 305722
تاریخ انتشار: 10 دی 1394 - 09:17
رئیس توسعه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی از تعطیلی یک کارخانه تولید کود آلوده خبر داد.

اتاق خبر: کامبیز بازرگان با اشاره به اینکه تاکنون کارخانه  متخلف شناسایی و از آنها ثبت شکایت شده است افزود: این کارخانه به علت تولید کود آلوده با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی تعطیل و جریمه شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی گفت: تا کنون بیش از 50 درصد از کودهای وارداتی گواهی ثبت تایید کیفی دریافت کردند.

رئیس توسعه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی درباره سازو کارهای جلوگیری از قاچاق کودهای بی کیفیت و آلوده تصریح کرد: براساس توافق های انجام شده با دفتر توسعه تجارت و گمرک، کودهایی وارد می شود که شماره ثبت گواهی تطابق با محتوا دریافت کردند بنابراین شماره ثبت معیار شناسایی کود قاچاق است.

بازرگان افزود: توافق هایی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شده است تا براساس قوانین و مقررات صادرات و واردات از واردات کودهای بدون شماره ثبت جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: در طرح ساماندهی و ارزیابی کیفی کودها با مواردی برخورد کردیم که کمبود عنصر دارد پرونده این افراد به عنوان کم فروشی به سازمان تعزیرات حکومتی ارائه می شود.

رئیس توسعه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر خط قرمز این موسسه ارزیابی کیفیت کودهای تولیدی و وارداتی است و با مواردی که کود آلودگی داشته باشد و سلامت مردم ،‌محصول ،‌خاک و آب را تهدید کند برخورد قاطع می کنیم .

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید