محصولات لبنی از ۲ ماه پیش افزایش قیمت داشتند | اتاق خبر
کد خبر: 306294
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 15:31
معاون کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی سازمان حمایت مصرف کنندگان با اشاره به اینکه کارخارنجات دو ماه گذشته قیمت های خود را افزایش داده بودند، گفت: اگر کارخانجات حاضر به پرداخت حق دامدار نیستند سازمان حمایت برخورد لازم را با آنها انجام خواهد داد.

اتاق خبر: مصیب محمدیان شمالی  با اشاره به اینکه افزایش 6 درصدی قیمت لبنیات از اول دی ماه باید اجرایی شود، اظهار داشت: اگر کارخانجات لبنی نمی‌خواهند این مصوبه را اجرایی کنند، باید به قیمت‌های خود را مطابق با آخرین قیمت مصوب محصولات لبنی برگرداندند. چرا که براساس مشاهدات ما  شرکت‌های لبنی از دو ماه گذشته اقدام به افزایش محصولات خود کرده‌اند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه در حال حاضر شیر یک لیتری کم چرب باید براساس آخرین قیمت مصوب 1840 تومان به فروش برسد اما کارخانجات آن را دو هزار و 200 تومان در بازار عرضه می‌کنند، افزود: قیمت یک لیتر شیر پرچرب نیز به جای 2200 تومان 2500 تا 2600 تومان به فروش می‌رسد که این نشان می‌دهد کارخانجات قبل از مصوبه دولت اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

معاون کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی سازمان حمایت مصرف کنندگان با بیان اینکه البته سازمان حمایت از مهرماه امسال بررسی‌های میدانی خود را از سطح بازار آغاز و در نهایت مطابق گزارشات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنایع و حتی و گزارشات ناظرین این سازمان در کارخانجات قیمت‌های محصولات لبنی روند ارزیابی قیمت ها را آغاز کرده بود،گفت: دو هفته گذشته براساس گزارشات به این نتیجه رسیدیم که کارخانجات محصولات خود را بیش از قیمت مصوب به فروش می‌رسانند به همین منظور تصمیم به افزایش 100 تومانی قیمت شیر خام برای رعایت حقوق دامداران گرفتیم.

محمدیان شمالی با تأکید براینکه اگر کارخانجات لبنی حاضر به رعایت افزایش 6 درصدی قیمت لبنیات نیستند باید شیر خام را 1250 تومان و قیمت‌های خود را به مصوب سال گذشته برگرداند، تصریح کرد: اگر کارخانجات حاضر به پرداخت حق دامدار نیستند و قمیت ها را هم کاهش نمی دهند سازمان حمایت برخورد لازم را با آنها انجام خواهد داد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید