متهم اصلی : سومدیریت ! | اتاق خبر
کد خبر: 306909
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 14:00
اتاق خبر دفن محصولات کشاورزی را بررسی می کند
دفن محصولات کشاورزی مازاد یکی از راه هایی است که دولت ها و صاحبان این محصولات با اهداف مختلفی آن را انجام می دهند.

اتاق خبر_ محمد حسن گودرزی: دفن کردن یکی از راه هایی است که در کنار سوزاندن و بازیافت برای از بین بردن زباله ها انجام می شود. در ایران زباله‌ها یا در خاک دفن شده یا سوزانده می‌شوند و حتی گاه در طبیعت رها می‌شوند.
دفن محصولات کشاورزی مازاد یکی از راه هایی است که دولت ها و صاحبان این محصولات با اهداف مختلفی آن را انجام می دهند. اما مهمترین هدف امحاء و دفن محصولات کشاورزی تنظیم و کنترل بازار صورت می گیرد.

هدف دیگر دفن این محصولات جلوگیری از فاسد شدن و در نتیجه افزایش هزینه های امحا انها به دلایل بهداشتی دانست. نگاهی به دلایل در ایران خبر دفن محصول سیب زمینی باعث بروز حرف ها و انتقادات زیادی شد. منتقدان این اقدام، دولت را متهم به نابودی محصولات کشاورزی سالم می دانستند.


آبان ماه امسال بود که خبر دفن 1700 تن سیب زمینی کشاورزان فسا و داراب رسانه ای شد. ماجرا از این قرار بود که مسئولان جهاد کشاورزی استان فارس برای تنظیم بازار اقدام به امحا کردن بیش از 1700 تن سیب کردند. این اقدام واکنش های بسیاری را درپی داشت.


دلیل این اتفاقات سومدیریت است
کاظم کریمی نائب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه علت دفن محصولات کشاورزی از سوی مسئولان تنظیم قیمت در بازار و حمایت از کشاورز عنوان می شود با این گفته مخالفت کرد.
کریمی در گفت و گو با اتاق خبر با اعلام اینکه روش ها و راه های دیگری به جای دفن محصولات کشاورزی وجود دارد گفت: علت دفن این مواد را برخی جلوگیری از سو استفاده برای مسائل سیاسی می دانند اما این دلیل منطقی نیست. تنها دلیلی که برای انجام این کار منطقی به نظر می رسد، دفن این محصولات به دلیل فاسد شدن است که آن هم نشانگر سو مدیریت است.


وی در ادامه با بیان اینکه دفن کردن این محصولات از نظر بهداشتی نیز مشکل ساز است و باعث ایجاد کانون های میکروبی و بیماری زا در ان منطقه می شود گفت: دفن محصولات کشاورزی در گذشته نیز سابقه داشته، اما موارد اخیر که در مورد سیب زمینی و خرما اتفاق افتاد بسیار زیاد بود.


کریمی در مورد روش های جایگزین برای امحا محصولات کشاورزی با ذکر مثالی در مورد سیب زمینی گفت: امحا سیب زمینی در گذشته به این صورت بود که محصول مازاد به وسیله فناوری تبدیل به خوراک دام  می شدند. در صورت وجود امکانات حتی امکان تبدیل سیب زمینی و خرما به الکل صنعتی نیز وجود دارد. با این حال امحا سیب زمینی در صورت سالم بودن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی خانه اقتصاد ایران در پایان در مورد چگونگی جلوگیری از اتفاقات مشابه توصیه کرد که با فراهم آوردن زیرساخت برای مصرف و فراهم آوردن فناوری مورد نیاز برای تبدیل این محصولات، کشت برنامه ای و تهیه سامانه برای اطلاع از تعداد زمین های سطح کشت را از تکرار این اتفاق جلوگیری شود.

خرما هم خاک شد ؟
اما در این هفته موسوی دبیر کل انجمن خرمای ایران خبر از دفن محصول خرما داد و گفت: نمی‌دانم خرمایی که تعاون روستایی خریداری کرده در کجا معدوم شده است، فقط می‌دانم که این اتفاق توسط این سازمان به علت فروش نرفتن خرمای خریداری شده افتاده و در نتیجه خرما در مکانی نیست و نابود شده است.


وی در ادامه اظهار داشت: به دنبال جای دفن و مقدار خرمای دفن شده نباشید چون این موارد یکی، دو تا نیست و در مورد محصولات کشاورزی دیگر هم اتفاق می‌افتد، اما تنها برخی از آنها خبرساز می‌شود.
حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز پس از انتشار این خبر ضمن دروغ خواندن این مطالب اظهار داشت: به نظر می‌رسد دبیر انجمن خرمای کشور در مورد مسئله مدفون‌کردن خرما کلی‌گویی کرده‌است.


این که محصولات تولیدی کشاورزان متناسب با نیاز جامعه نیست نشان از ضعف مدیریت مسئولان است زیرا می توان در یک اقدام مدیریت شده و کاملا ساده نیازهای بازار را دریافت کرد و به کشاورزان برای کاشت محصول مورد نیاز جامعه در سال آینده مشورت داد تا مسئولان مجبور نشوند برای تنظیم بازار تولید مازاد را خاک و یا افزایش قیمت دهند تا در هر صورت تنها دودش چشم مردم را بیازارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید