ایران از سال دیگر به عراق گاز صادر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 307528
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 13:38
مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران از صادرات گاز ایران به عراق در سه ماهه نخست سال ٩٥ خبر داد و گفت: ایران آمادگی کامل برای صادرات گاز به این کشور دارد.

اتاق خبر: عزیزالله رمضانی درباره صادرات گاز ایران به بغداد با اشاره به این که ایران آماده صادرات گاز به بغداد است، تصریح کرد: هم اکنون خطوط انتقال، ایستگاه اندازه گیری در نفتشهرو ...برای صادرات گاز به عراق آماده است و ایران منتظر آمادگی عراق برای دریافت گاز از ایران است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی در این باره که آیا تا پایان امسال گاز ایران به بغداد می رود آن را بعید دانست و گفت: به احتمال زیاد گاز ایران سه ماهه نخست سال ٩٥ به عراق خواهد رفت و ایران هم اکنون منتظر آماده شدن عراق برای دریافت گاز است.

علیرضا کاملی، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران نیز پیش از این درباره صادرات به بغداد گفته بود: صادرات گاز به عراق، وابسته به برقراری امنیت در خاک این کشور است و ایران برای شروع صادرات گاز به عراق مشکلی ندارد.

براساس گزارش وزارت نفت، صادرات گاز به بغداد با حجم روزانه چهار میلیون مترمکعب آغاز می شود و تا ٣٥ میلیون مترمکعب در روز قابل افزایش است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید