یوگای هوایی روشی برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی | اتاق خبر
کد خبر: 308095
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 05:36
یوگای هوایی نوعی از یوگاست که می‌توان با انجام آن به اندازه انجام ورزش‌های هوازی کالری سوزاند. این ورزش برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی مناسب است.

اتاق خبر- یوگای هوایی نوعی از یوگاست که می‌توان با انجام آن به اندازه انجام ورزش‌های هوازی کالری سوزاند. این ورزش برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی مناسب است.

بنابراین گزارش یوگا روی هوا نوع جدیدی از یوگاست که اخیرا انجام می‌شود. در این نوع از یوگا ورزشکاران به کمک طناب‌ها و پارچه‌های خاصی بالاتر از سطح زمین می‌روند و حرکات مختلف یوگا را انجام می‌دهند.

انجمن ورزش آمریکا (ACE) بررسی‌هایی درباره تاثیر این ورزش بر سلامتی انجام داده است. در این تحقیقات محققان دانشگاه کلورادوی غربی شرکت داشته‌اند. مدیر این تحقیقات درباره نتایج بررسی‌ها می‌گوید: باید بگویم با اینکه یوگای هوایی مانند ورزش‌های هوازی سنتی نیست اما انجام این ورزش مانند ورزش‌های هوازی با شدت متوسط تا زیاد بر بدن تاثیر دارد. بعد از 6 هفته انجام این ورزش ورزشکاران کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی خواهند بود.

در این مطالعات 16 فرد بین 18 تا 45 سال که به مدت 6 هفته در 3 جلسه 50 دقیقه یوگای هوایی شرکت کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. قبل از مطالعات میزان خطر ابتلای این افراد به بیماری‌های قلبی – عروقی ارزیابی شده بود. فاکتورهایی از جمله وزن، درصد چربی بدن، ضربان قلب در حالت استراحت، میزان دریافت اکسیژن، فشار خون و اندازه دور کمر در اندازه‌گیری خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی تاثیرگذار است.

مطالعات نشان داد که انجام 50 دقیقه یوگای هوایی حدودا باعث سوزاندن 320 کالری می‌شود. بنابراین این روش در سلامت بسیار تاثیرگذار است. افراد با انجام این ورزش می‌توانند تا 10 درصد احتمال سکته قلبی را کاهش دهند. ابداع روش‌های جدید ورزشی می‌تواند افراد بیشتری را جذب ورزش کند و باعث افزایش گرایش عموم به ورزش کردن شود.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید