۸۹ هزار نانوایی به سامانه ملی مدیریت فروش آرد پیوستند | اتاق خبر
کد خبر: 310707
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 17:54
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام افتتاح سامانه ملی و جامع مدیریت فروش آرد کشور گفت:تاکنون۸۹ هزار واحد نانوایی در این سامانه ثبت نام کرده اند و با راه اندازی سراسری آن از روزگذشته تمامی این واحدها، آرد خود را از طریق این سامانه خریداری خواهند کرد.

اتاق خبر: سامانه ارزشمند ملی و جامع مدیریت فروش آرد کشور در راستای گسترش و توسعه ی دولت الکترونیک و عمل به اقتصاد مقاومتی، با حضور مدیران عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و بانک سپه و روسای اتحادیه نانوایان و انجمن آرد سازان و سایر اتحادیه های مرتبط با حوزه ی گندم، آردو نان در محل بانک سپه رو نمایی شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ این سامانه الکتریکی که از خرداد ماه سال گذشته به شکل آزمایشی در برخی استانهای کشور اجرا شده است، از دیروز در سراسر کشور راه اندازی شد و نانوایان می توانند با ثبت سفارش،سهمیه آرد یارانه ای خود را از طریق این سامانه خریداری کنند.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در مراسم رونمایی طرح ملی سامانه جامع مدیریت فروش آرد کشور با تاکید بر اینکه این طرح در راستای توسعه ی دولت الکترونیک که از سیاست های راهبردی دولت است، اجرا می شود، گفت: پس از ثبت سفارش اینترنتی سهمیه آرد توسط نانوایان، پول آرد به حساب کارخانجات آرد در سامانه واریز می شود و با توجه به اینکه کارخانجات آرد و شرکتهای حمل و نقل خلیج فارس و آبادان به این سامانه متصل هستند، با آگاهی از ثبت کالای سفارش شده، آرد خریداری شده در محل نانواییها اعلام تحویل می شود.

علی قنبری با بیان اینکه اجرای پروژه ی سامانه جامع و ملی مدیریت فروش آرد با عاملیت بانک سپه راه اندازی شده است گفت: ایده طراحی، رفع نقایص و تکمیل این پروژه، مستلزم تلاشها و فعالیتهای بی شماری بود که همکاران مادر شرکت بازرگانی و بانک سپه به شایستگی توانستند از عهده ی این طرح بزرگ برآیند.

قنبری مهمترین کارکرد این سامانه را مبارزه با مفاسد و رانت اقتصادی از طریق جلوگیری ازخروج آرد خبازی از شبکه ی توزیع و فروش آزاد آن، صرفه جویی در مصرف گندم و آرد کشور از طریق شفاف سازی و ثبت دقیق اطلاعات مصرف آرد کشور و نظارت دقیق و مستمر توسط دستگاههای نظارتی بر نحوه فروش، توزیع و مصرف آرد کشور و به روز شدن آمار و اطلاعات آرد مصرفی وکاهش هزینه ها اعلام کرد.

وی افزود: این سامانه حق انتخاب را برای نانوایان در سراسر کشور در زمینه ی خرید آرد از کارخانه مور نظر، ایجاد می کند و سهمیه ی آرد هر نانوا به موقع و بهینه تخصیص می یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه این سامانه الکترونیکی امکان ثبت خرید در هر زمان و مکانی را برای خبازان کشور فراهم کرده، تاکید کرد: نانوایان با استفاده از اینترنت در منزل هم می توانند درخواست خود را در سامانه ی مورد نظر ثبت کنند و نیازی به مراجعه ی حضوری به شرکتهای غله استانها و مناطق جهت دریافت سهمیه نیست که به این لحاظ کاهش قابل توجه ای در مکاتبات و بوکراسی اداری صورت خواهد گرفت.

قنبری تصریح کرد: تاکنون89 هزار واحد نانوایی در این سامانه ثبت نام کرده اند و با راه اندازی سراسری آن از امروز تمامی این واحدها، آرد خود را از طریق این سامانه خریداری خواهند کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید