ایران ششمین تولیدکننده گوشت مرغ در دنیاست | اتاق خبر
کد خبر: 311641
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1394 - 14:14
معاون سازمان دامپزشکی گفت: ایران با یک میلیون و 800 هزار تن گوشت مرغی که در 27 هزار و 800 واحد مرغداری ثبت شده در سامانه GIS تولید می‌کند دارای رتبه ششم جهانی و سوم آسیایی در این زمینه است.

اتاق خبر: خالد خداوردی در آیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی اظهار کرد: تامین غذای سالم برای عموم مردم نیاز به صنعت دام و طیور سالم دارد و سلامت این صنعت ممکن نیست مگر با خوراک دام سالم و با کیفیت که در بیش از هزار واحد تولیدی و کارخانه مکمل سازی داخلی تولید می‌شود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با اشاره به وجود 176 کارخانه تولید دارو، واکسن و سموم مرتبط و 300 شرکت وارد کننده در این زمینه ادامه داد: بهداشت محوری و سلامت گرایی علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب از مهم‌ترین عوامل موثر در صادرات است. حال آنکه 95 درصد از تبادلات این صنعت تحت نظارت سازمان جهانی تجارت انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور افزود: در مجموع 200 هزار واحد فعال در تمام زمینه‌های دام، طیور و آبزیان مشغول به فعالیت هستند که بیش از 300 قلم کالای مرتبط تولید می‌کنند.

خداوردی با اشاره به نیاز سازمان دامپزشکی به سامانه‌های هوشمند و متمرکز گفت: سامانه‌های "حسب"، "GMD" و "IR" از سامانه‌های مورد استفاده این سازمان هستند که به کمک این سامانه‌های نظارت بر بهداشت فرایند تولید، رشد مجوزهای صادرات و واردات و نظارت بر وضعیت بهداشت 35 هزار خودرو حمل فرآورده‌های دامی ممکن شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید