Performancing Metrics

افزایش نرخ بیکاری در خاورمیانه | اتاق خبر
کد خبر: 312574
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 19:31
قائم مقام وزیر کار در امور بین‌الملل با اشاره به لزوم تلاش دولت‌ها برای ایجاد پایداری مشاغل گفت: نرخ بیکاری در منطقه خاورمیانه افزایش یافته است.

اتاق خبر: محمد تقی حسینی با بیان اینکه فقر منشأ اصلی آسیب پذیری کشورها است، گفت: این آسیب پذیری به خاطر تلفیق فقر، افزایش انتظارات و ناتوانی در پاسخگویی به انتظارات است. در گذشته کشورهایی با درآمد کم بیشتر در معرض آسیب پذیری بودند ولی هم اکنون کشورهایی با درآمد متوسط نیز در معرض آسیب قرار دارند.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ حسینی خاطر نشان کرد: کشورها برای اینکه بتوانند بر این مسائل غلبه کنند نیاز به همکاری و استفاده از تجربیات هم دارند و کارگروه های کومسک چنین شرایطی را فراهم می کند و کشورهای عضو می توانند با ارائه مدل و الگوبرداری از یکدیگر، بهتر و سریع تر به اهداف خود برسند.

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در خاورمیانه بر اساس آمارهای سازمان بین المللی کار گفت: آنچه که وضعیت برخی از این کشورها را آسیب پذیر تر می کند وجود درگیری های داخلی است که این موضوع به تشدید فقر کمک می کند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی فقط توزیع پول نیست خاطر نشان کرد: دولت‌ها باید پایداری مشاغل و همچنین ارائه عادلانه خدمات و امکانات در جامعه حضور اجتماعی افراد آسیب پذیر را بیشتر فراهم کنند تا آنها بتوانند از مشکلات طبقه ای خود رهایی یابند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید