سرنوشت برچسب قیمت کالاها | اتاق خبر
کد خبر: 312746
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 05:08
واحد مرکزی خبر گزارش داد: سخنگوی سازمان حمایت می گوید برچسب قیمت کالاها و قیمت گذاری خدمات حذف نمی شود.

اتاق خبر - غلامرضا کاوه اظهار داشت : بازرسان سازمان به طور مداوم بر هزینه های تمام شده و قیمت تولید و توزیع و همچنین قیمت مصرف کننده نهایی نظارت می کنند و هرگونه احجاف در حق مصرف کنندگان تخلف محسوب می شود.

وی افزود: اگر در برخی موارد از جمله در بخش توزیع مشکلی از لحاظ نصب برچسب قیمت و همچنین گرانفروشی وجود دارد دلیلی نخواهد بود که ما بر قیمت ها نظارت نکنیم بلکه باید متخلفان وارد مسیر قانونی شود.

کاوه گفت: اگر قیمت ها در معرض دید مشتریان قرار نگیرد و نظارت نشود ، واسطه ها و دلالها به نابسامانی گسترده در ارزیابی نرخ کالاها و فروش روی می آورند و فرصت سوء استفاده گسترده فراهم خواهد شد.

وی افزود : اگر هم پیشنهادی در این باره وجود داشته باشد به شدت مخالف هستیم و از نهادها و تشکل های مسئول و ناظر در خواست داریم که بر زیرمجموعه های خود نظارت کنند.

سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت : درج قیمت کالا و خدمات الزام قانونی است برای و حذف نشده است بلکه همه عرضه‌کنندگان ملزم به درج قیمت کالا و خدمات برای مردم هستند.

کاوه در مورد تخفیف هایی که تولیدکنندگان می دهند اما نصیب مصرف کنندگان نمی شود، گفت : سازمان بر هزینه تمام شده و قیمت نهایی نظارت دارد و اجازه سوء استفاده را نمی دهیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید