رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی: استعفا نکرده‌ام! | اتاق خبر
کد خبر: 313281
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 14:52
رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی تاکید کرد: استعفا نکرده‌ام و طبق معمول، به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل می‌کنم.

اتاق خبر: سید مهدی حسینی در واکنش به برخی اخبار منتشر شده مبنی بر استعفا از این مسئولیت، تصریح کرد: استعفایی در کار نیست و طبق مقررات، به وظایف خود عمل خواهم کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی پیشتر از وضعیت و زمان انعقاد قراردادهای نفتی در شرایط جاری ابراز بی‌اطلاعی کرده بود که این موضوع باعث شد برخی رسانه‌ها از استعفای حسینی خبر دهند.

سید مهدی حسینی درباره آخرین اخبار از انعقاد قراردادهای جدید نفتی ایران پس از برداشته شدن تحریم‌ها گفت: از اخبار جدید در این مورد و انعقاد قرارداد خبر جدیدی ندارم.

وی درباره روند انعقاد قرارداد بر اساس IPC عنوان کرد: به طور قانونی باید قراردادهای نفتی به صورت مناقصه انجام شود؛ مگر در مواردی که با اجازه و دستور وزیر نفت قرارداد به صورت مذاکره به امضا برسد.

 ایران با رونمایی از مدل جدید قراردادهای نفتی خود پیش از برداشته شدن تحریم‌ها، شرایط جدید خود را برای همکاری‌های نفتی با شکرکت‌های بین‌المللی اعلام کرده است و گفته می‌شود که برخی شرکت‌ها نیز پیش‌تر آمادگی خود را برای ورود به پروژه‌های نفتی ایران اعلام کرده‌اند.

این درحالی است که معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه نخستین مناقصه ایران برای انعقاد قراردادهای نفتی سال آینده انجام می‌شود، گفت: نخستین مناقصه برای یکی از میادین نفتی مشترک ایران است.

علی کاردر درباره زمان انعقاد اولین قراردادهای نفتی پس از برداشته شدن تحریم‌ها با بیان اینکه این کار زمان بر است، اظهار کرد: نخستین مناقصه نفتی برای قراردادهای جدید نفتی را سال آینده برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به تمایل شرکت‌ها برای ورود به ایران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت‌ها منتظر برگزاری مناقصه از سوی ایران هستند تا پیشنهادات خود را ارائه دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید