Performancing Metrics

دولت بر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی تاکید دارد | اتاق خبر
کد خبر: 314806
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 12:51
فرماندار زنجان:
فرماندار زنجان گفت: توجه به آبیاری نوین باعث صرفه جویی درمصرف می شود، بنابراین دولت تدبیر و امید بر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی بسیار تاکید دارد.

اتاق خبر- فرماندار زنجان گفت: توجه به آبیاری نوین باعث صرفه جویی درمصرف می شود، بنابراین دولت تدبیر و امید بر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی بسیار تاکید دارد.

مجید فرخی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح آبیاری تحت فشار  و افتتاح کتابخانه روستای «بوغدا کندی در شهرستان زنجان افزود: طرح آبیاری تحت فشار در روستای «سهرین» با اعتباری بالغ ۳۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: توجه به آبیاری نوین باعث صرفه جویی درمصرف می شود، بنابراین دولت تدبیر و امید بر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی بسیار تاکید دارد.

فرماندار زنجان گفت:با فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای حوزه کشاورزی، فرایند توسعه اقتصادی شهرستان محقق می شود.

فرخی تاکید کرد: شهرستان زنجان در مسیر کریدور غرب به شرق کشور است و باید از این موقعیت مناسب برای توسعه کشاورزی و پویایی بخش‌های اقتصادی شهرستان استفاده لازم را کرد.

وی با بیان اینکه کم آبی در کشور و به تبع در استان هم حاکم است، افزود: استفاده از طرح آبیاری نوین باعث مصرف بهینه آب می شود.

فرماندار زنجان بر لزوم انجام بسته‌بندی مناسب و توزیع کالاهای کشاورزی درزنجان تاکید و تصریح کرد:افزایش رفاه و ارائه خدمات در روستاها باید مورد توجه قرار گیرد و در این میان مسئولان باید در کنار توسعه عمرانی به ارتقای شاخص‌های فرهنگی در روستاها هم توجه کنند.

وی گفت: توسعه فضاهای فرهنگی برای هر محیطی نیاز است و  باید از مکان تجهیز شده به نحو احسن استفاده کرد و در این میان برای اعتلای فهم فرهنگی جوانان روستاها هم بسیار موثر است. 

فرماندار زنجان بر ضرورت افزایش تعداد کتابخانه‌های روستایی و شهری تاکید کرد و گفت: نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی باعث اعتلای شعور فرهنگی و بصیرت افراد می شود.

همزمان با سومین روز از دهه فجر ۳۵ طرح مختلف در استان زنجان افتتاح شد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید