بازگشت مهاب قدس و مپنا به وزارت نیرو در مراجع قضایی قضایی ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 314952
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 17:28
وزیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: پیگیری‌ها برای بازگشت مهاب قدس و مپنا به وزارت نیرو در مراجع قضایی ادامه دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، حمید چیت‌چیان در پاسخ به این سئوال که سرانجام بازگشت مپنا و مهاب قدس به وزارت نیرو به کجا رسید،گفت:این موضوع در مجامع قضایی مطرح شده است و با دستور مقام معظم رهبری این کار در حال انجام است.

وزیر نیرو ادامه داد:این موضوع در حال پیگیری است و امیدواریم که قوه قضائیه نتایج آنرا منعکس کند.

چیت چیان وزیر نیرو در آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم از واگذاری غیر اصولی و نادرست مهاب قدس به آستان قدس رضوی اظهار نارضایتی کرده بود.

وی اعلام کرده بود: آستان قدس با اختلاف چند هزار میلیارد تومانی بخشی از سهام شرکت مهاب قدس را خریداری کرده است و در هجدهم شهریور 92 از لغو مصوبه دولت احمدی‌نژاد در خصوص احداث راه‌آهن گرگان ــ بجنورد ــ مشهد به‌دلیل فساد 12هزار میلیارد تومانی خبر داده بود.

پیشتر علیرضا دائمی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در پاسخ به این سؤال که آیا مهاب قدس که سهام آن به آستان قدس واگذار شده به وزارت نیرو بازمی‌گردد؟ گفته بود: برگشت سهام مهاب قدس به وزارت نیرو مدنظر ما نیست؛ چرا که وزارت نیرو معتقد است سهام مهاب قدس برای امور اجرای یک پروژه‌ واگذار شده است و آن پروژه اگر اجرا نشود طبعاً سهام آن باید بازگردد و در این شکی نیست.
وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم ثمن یک قرارداد یا یک معامله را پرداخت کنیم و آن انجام نشود و این خلاف قانون است.
دائمی در پاسخ به این سؤال که سهام مهاب قدس در حال حاضر در اختیار چه نهادی است، گفت: در حال حاضر مهاب قدس سهام دارد و مالکیت ندارد و این مجموعه در اختیار آستان قدس است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در پاسخ به این سؤال که موضوع واگذاری مپنا چطور، آیا این شرکت نیز واگذار شده است، گفت: هنوز هیچ چیز واگذار نشده است. یک حکمی بوده است که سهامی واگذار شود و این حکم درحال حاضر در حال بررسی است که آیا این حکم صحیح و درست بوده است یا خیر؟
به گفته وی، سهام مپنا وابسته به سهام مهاب قدس است و اینها به‌صورت زنجیروار به هم وصل می‌شوند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید