توزیع گازوئیل یورو٤ تا شعاع ١٠٠کیلومتری استان‌های تهران و البرز | اتاق خبر
کد خبر: 315132
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 16:57
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش اعلام کرد که با توجه به نقش گازوئیل در افزایش ذرات معلق در هوای تهران و البرز بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، بزودی شعاع توزیع این فرآورده نفتی با استاندارد یورو ٤ به شعاع ١٠٠ کیلومتری اطراف این دو استان توسعه می یابد.

اتاق خبر:  عباس کاظمی با بیان این که در بسیاری از شهرهای کشور در آذر ماه امسال بنزینی با کیفیت فراتر از یورو ٤ عرضه شده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پس از استمرار عرضه بنزین یورو ٤ در کل کشور با تغییر کاتالیست در پالایشگاهها، بنزین با استاندارد یورو ٥ عرضه خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با اشاره به این که میزان گوگرد موجود در بنزین یورو ٤ و یورو ٥ به ترتیب ٤٠ PPM و ١٠ PPM است، گفت: در ٦ ماه گذشته میانگین مقدار گوگرد موجود در بنزین توزیع شده در کلانشهرهای کشور ١٥ PPM بوده است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با یادآوری این که توزیع بنزین یورو ٤ در استانهای تهران و البرز همزمان آغاز شده است، گفت: با توجه به نقش سوخته شدن گازوئیل در افزایش ذرات معلق در هوای تهران و البرز بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته بزودی شعاع توزیع این فرآورده نفتی به شعاع ١٠٠ کیلومتری اطراف این دو استان توسعه می یابد.

کاظمی هدف از توزیع گازوئیل در شعاع ١٠٠ کیلو متری اطراف دو استان البرز و تهران را کاهش ذرات معلق در هوای این دو استان دانست و به پایگاه خبری وزارت نفت گفت: خودروهای سنگین وارد شده به این دو استان با استفاده از سوخت یورو ٤، هنگام عبور و رفت و آمد در این استانها کمتر آلودگی ایجاد خواهند کرد.

وی گفت: هم اکنون به طور میانگین ١٦ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ در پالایشگاه نفت اراک، هفت میلیون لیتر در پالایشگاه اصفهان و یک میلیون لیتر در پالایشگاه نفت تبریز تولید می شود و تا فصل بهار سال آینده میزان تولید از ٢٤ میلیون لیتر به ٢٧ میلیون لیتر افزایش می یابد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید