تعیین هزینه معیشت خانوار کارگری در جلسه چهارشنبه کمیته مزد | اتاق خبر
کد خبر: 315514
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 19:35
نماینده کارگران در شورای عالی کاربا اشاره به اینکه روز چهارشنبه کمیته تخصصی مزد با حضور شرکای اجتماعی برگزار می شود گفت: در این جلسه قرار است میزان هزینه سبد معیشت خانوار کارگری مشخص شود.

اتاق خبر: فرامرز توفیقی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه کمیته تخصصی مزد با حضور شرکای اجتماعی به منظور تعیین هزینه سبد معیشت خانوار کارگری تعیین می‌شود گفت:در این جلسه قرار است میزان سبد هزینه کارگری مشخص شود.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ رئیس کمیته مزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران ادامه داد: این جلسه قرار بود هفته گذشته برگزار شود که با درخواست کارفرمایان این جلسه به تأخیر افتاد. مقرر شد این جلسه در هفته جاری برگزار شود.

توفیقی با بیان اینکه کارگران از سال86تا94 حدود 187 درصد عقب ماندگی مزدی دارند افزود:مطابق حکم جدید دیوان عدالت اداری مبنی بر تسویه حساب دولت با کارمندان به دلیل کاهش قدرت خرید ناشی از افزایش دستمزد کمتر از نرخ تورم سال‌های گذشته و از بین رفتن قدرت خرید کارمندان و حتی بازنشستگان کشوری، انتظار می‌رود در کمیته دستمزد و شورای عالی کار این موضوع مد نظر قرار گیرد.

 وی در پاسخ به اینکه آیا وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جلسه حضور دارد گفت: اگر در جلسه حضور یابد باعث خوشحالی نمایندگان کارگران است. از حضورشان در جلسه اطلاعی ندارم.

روز گذشته علی ربیعی، وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی در حاشیه مراسم اختتامیه شانزدهمین مسابقات ملی مهارت در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه جلسات بررسی دستمزد کارگران در حال برگزاری است، گفت: در جلسات بعدی شخصاً‌ حضور دارم و در تلاشیم حقوق بازنشستگان پلکانی افزایش یابد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید