قهرمان سالاری و بازیکن سالاری در تکواندو حذف شده است | اتاق خبر
کد خبر: 316324
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 06:40
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه قهرمان سالاری در تکواندو و بازیکن سالاری حذف شده است، گفت: امروز در تکواندو حرف اول را شایسته سالاری می زند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سید محمد پولادگر ظهر سه شنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت تکواندو استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: نتایج کسب شده در تکواندو نشان می‌دهد طی چهار سال گذشته از فرصت‌ها خوب استفاده شده و این روند باید بیش از این تقویت شود.

وی با بیان اینکه انگیزه مهمترین عامل قهرمانی یک رشته است، اظهار کرد: بازیکنانی که به مسابقاتی مانند المپیک اعزام می‌شوند، باید بهترین‌ ها و نماینده رشته خود باشند و در همین راستا مهمترین برنامه ما برای ایجاد انگیزه در تکواندو این بوده که یک دوره مسابقات آزاد کشوری نیز برای انتخاب شایسته‌ها برگزار شود.

پولادگر گفت: رشته تکواندو ۱۷ سال همیشه در روی سکو بوده و این خود در ایجاد انگیزه موثر بوده است.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه محور کار فدراسیون نیز شایسته سالاری است، افزود: قهرمان سالاری در تکواندو حذف شده و قهرمانان می‌داند زمانی که از مسابقات باز می‌گردد هیچ تضمینی برای حضور مجدد شان در تیم ملی وجود ندارد.

پولادگر تاکید کرد: بازیکن باید با بازی‌های انتخابی دوباره شایستگی خود را برای حضور در تیم ملی اثبات کند.

وی افزود: فاکتورهای کسب موفقیت در هر رشته‌ای همدلی و هم زبانی و برنامه‌ریزی است و اگر این اتفاق در استان زنجان رخ دهد تکواندو زنجان نیز پیشرفت می کند.

رئیس فدراسیون تکواندو تصریح کرد: نبود خود محوری و تک محوری و توجه کردن به افکار و پیشنهادات دیگران باید مد نظر قرار گیرد، و در این میان باید از همه ظرفیت‌های موجود در استان زنجان که باعث اعتلای این رشته می شود استفاده شود.

پولادگر تصریح کرد: تکواندو زنجان به جایگاه واقعی خود خواهد رسیده چرا که در  بخش پومسه جزو چهار استان برتر ایران است و در  بخش کیو ریگی هم می تواند برتر شود.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه برای کسب کامل سهمیه المپیک با بدشانسی روبرو شدیم که اجتناب ناپذیر و قابل پیش‌بینی نبود، تصریح کرد: تدبیر و برنامه‌ریزی با توجه به شرایط، کسب کامل سهمیه بود ولی اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی باعث شد که  به این امر مهم دست پیدا نشود.

رئیس فدراسیون تکواندو یاد آورشد:ایران نسبت به خیلی از کشورها عملکرد بسیار خوبی دارد و در بخش مردان فقط دو کشور ایران و کره جنوبی موفق به کسب سه سهمیه شدند. 

پولادگر افزود: در بخش بانوان فقط فرانسه سه سهمیه کسب کرد و ما به دنبال کسب دو سهمیه قاره آسیا در مسابقات فیلیپین که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، هستیم.

پولادگر تصریح کرد: ایران سه سهمیه المپیک در بخش مردان داشت و برای کسب دو سهمیه المپیک در تکواندو بانوان تلاش می‌کنیم.

وی گفت: محور کار فدراسیون شایسته سالاری است و بابد به این امر مهم بسیار توجه شود.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه ورزشکاران برای مسابقات می روند نمایندگان آن کشور هستند، افزود: شایسته سالاری مسئولیت ملی همه فدراسیون ها است.

پولادگر با بیان اینکه ورزشکاران باشایسته سالاری خود از اقتدار و بزرگی کشورشان در عرصه ورزش دفاع کنند، گفت: یکی از برنامه هایی که باعث ایجاد انگیزه در ورزشکاران می شود شایسته سالاری است.

رئیس فدراسیون تکواندو افزود: مسابقات آزاد بستر مناسب برای شناسایی استعدادهای رشته تکواندو است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید