3 طلا و یک برنز کشتی‌گیران ایران در تورنمنت اوکراین | اتاق خبر
کد خبر: 317453
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 11:38
کشتی گیران آزاد و فرنگی کار ایران در پایان روزنخست تورنمنت بین المللی اوکراین به ۳ مدال طلا و یک برنز دست یافتند.

کشتی گیران آزاد و فرنگی کار ایران در پایان روزنخست تورنمنت بین المللی اوکراین به ۳ مدال طلا و یک برنز دست یافتند.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از فدراسیون کشتی، در پایان روز نخست رقابت های بین المللی جام کشتی گیران و مربیان برتر اوکراین، سه آزادکار و 7 فرنگی کار از ایران مقابل رقبا به میدان رفتند که در پایان، پیمان یاراحمدی در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد و عظیم گرمسیری و مهدی فلاح فرنگی کاران اوزان 71 و 80 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و مصطفی صالحی زاده در وزن 98 کیلوگرم کشتی فرنگی، به مدال برنز دست یافت.

  نتایج کشتی گیران ایران در پایان مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

  در کشتی فرنگی و در وزن 71 کیلوگرم عظیم گرمسیری در دور اول فرشاد بلفکه دیگر نماینده ایران در این وزن را هشت بر دو شکست داد و در دور دوم کالینیچکو از اوکراین را هشت بر صفر مغلوب کرد و به فینال رسید.گرمسیری در دیدار نهایی اپراماشویلی از گرجستان را 5 بر 2 شکست داد و قهرمان شد.بلفکه هم در دیدار رده بندی با نتیجه سه بر یک مقابل کالیچنکو از اوکراین باخت و پنجم شد.

 در وزن 80 کیلوگرم مهدی فلاح ابتدا آندری بلیت از اوکراین را سه بر یک و در ادامه ژاکت شویلی از گرجستان را شش بر سه شکست داد. فلاح در فینال چکالینکو از اوکراین را 5 بر 4 برد و به مدال طلا رسید. در این وزن یوسف اخباری برابر زاماشویلی گرجستانی هفت بر دو باخت و حذف شد.

  در وزن 98 کیلوگرم مصطفی صالحی زاده با برد 10 بر 2 مقابل حمزه جلوی از الجزایر و باخت ده بر صفر برابر دمیتری تیمیچنکو نفر سوم جهان از اوکراین راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل آنتون بابکو از اوکراین با نتیجه 7 بر صفر به برتری رسید و برنز گرفت. در این وزن داود گیل نیرنگ نیز ابتدا داوی آلبینو از برزیل را هشت بر صفر برد اما در نیمه نهایی چهار بر صفر مغلوب دیگر کشتی گیر گرجستانی شویلی شد. وی در دیدار رده بندی مقابل نیکولا ریسوف از اوکراین با نتیجه 2 بر 9 باخت و پنجم شد.

  در وزن 59 کیلوگرم نیز مهرداد مردانی در دور اول پنج بر صفر به اسماعیل بوررو کشتی گیر کوبایی قهرمان جهان باخت. این کوبایی در ادامه مسابقات انصراف داد تا مردانی هم شانسی برای مدال برنز نداشته باشد.

  در مسابقات کشتی آزاد پیمان یار احمدی در وزن 74کیلو کشتی آزاد پدر و روکا از برزیل و چیخلادزه از اوکراین را به ترتیب با نتایج ده بر صفر و دوازده بر صفر شکست داد و فینالیست شد. وی در پیکار نهایی آدام هال از آمریکا را با نتیجه چهار بر سه شکست داد و طلایی شد. میثم حیدری در 65کیلوگرم در دور اول هشت بر دو به ایوان پتروف از اوکراین باخت و حذف شد. حسن رحیمی در وزن 97 کیلوگرم نیز در دور اول به بلیکس از آمریکا باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

  فردا نیز 10 نماینده کشورمان به میدان می روند که در کشتی آزاد مهران نصیری، در 61 کیلوگرم، سعید داداش پور در 70 کیلوگرم، رضا بیات و محمدجواد ابراهیمی در 86 کیلوگرم و جعفر شمس ناتری در وزن 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی نیز علی ارسلان و وحید میرفتح الهی در وزن 66 کیلوگرم، جمال اسماعیلی در وزن 75 کیلوگرم، داود اخباری در وزن 85 کیلوگرم و بهنام مهدی زاده در وزن 130 کیلوگرم به مصاف رقبای خود می روند.

 رقابت های بین المللی کشتی جام مربیان و ورزشکاران برتر اوکراین امروز و فردا (24 و 25 بهمن ماه) در شهر کی یف اوکراین برگزار می شود.

منبع: ایسنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید