نواقص طرح تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش | اتاق خبر
کد خبر: 317546
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 14:25
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در گفت و گو با اتاق خبر تشریح کرد
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در خصوص معافیت برخی اصناف از طرح تجهیز صندوق مکانیزه فروش مطرح کرد: معافیت راه حل نواقص این طرح نیست؛ به جای معافیت، تمامی اصناف را باید طبقه بندی کرد و برخی صنوف را در اولویت پایین تری قرار داد.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در خصوص معافیت برخی اصناف از  طرح تجهیز صندوق مکانیزه فروش مطرح کرد: معافیت راه حل نواقص این طرح نیست؛ به جای معافیت، تمامی اصناف را باید طبقه بندی  کرد و برخی صنوف را در اولویت پایین تری قرار داد.

محمدعلی صدیقی در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه معافیت برخی اصناف از نصب صندوق مکانیزه فروش صحیح نیست، اعلام کرد: معافیت راه حل نقاط ضعف این طرح نیست بلکه باید اصناف و رسته ها را طبقه بندی کرد و به جای اینکه اصناف جزء کاملا از طرح کنار گذاشته شوند باید در اولویت پایین تری قرار بگیرند.

وی در خصوص نواقص طرح باران عنوان کرد: پیش از اجرای  این طرح باید وارد بحث آموزش صندوق مکانیزه فروش شد چراکه بسیاری از اصناف سواد استفاده از این دستگاه ها را ندارند بنابراین طرح باران نیز در این شرایط به نتایج مورد نظر نخواهد رسید.

صدیقی تصریح کرد: توزیع صندوق های مکانیزه فروش در شرایط فعلی مانند این است که آخرین مدل هواپیما را اختیار شخصی قرار دهیم که به هیچ عنوان توانایی استفاده از آن را ندارد.

وی در ادامه افزود: باید به صورت کارشناسانه وارد این حوزه شد و منافع جامعه و اصناف را در نظر گرفت؛ این حقیقت را نیز نباید از یاد برد که در این حوزه با زور و اجبار به نتیجه نخواهیم رسید.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه نباید تنها اصناف شهرتهران را معیار قرار داد، گفت: هر شهر و استان را باید با توجه به شرایط خاص آن سنجید؛ جامعه اصناف ایران طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود و افرادی از اقشار گوناگون را در خود جمع کرده است بنابراین قانونگذاری بر اساس معیار قرار دادن پایتخت اشتباه است و به نتایج مطلوب نخواهد رسید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید