باگ «تاریخ 1970» محصولات اپل در آپدیت بعدی iOS برطرف خواهد شد | اتاق خبر
کد خبر: 318160
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 11:43
چند روز پیش خبری مبنی بر باگ جدید سیستم عامل iOS برایتان نوشتیم که نشان می داد چطور می توان با یک تغییر ساده در تاریخ، مرگ یک آیفون را رقم زد.

اتاق خبر - بر مبنای این باگ، اگر تاریخ آیفون، آیپد یا آیپاد خود را به اول ژانویه سال 1970 میلادی تغییر دهید، دستگاه ریبوت شده و دیگر بالا نمی آید و به همین راحتی دیوایس خود را از دست خواهید داد.

در راستای رسانه ای شدن این مشکل، شرکت ساکن کوپرتینو در بخش پشتیبانی وب سایت خود رسما آن را تائید نموده و اعلام کرده در آپدیت بعدی سیستم عامل آن را برطرف خواهد نمود تا از آسیب هر دستگاه مبتنی بر iOS در آینده پیشگیری نماید.

شرکت مورد بحث توضیح چندانی در رابطه با این باگ ارائه نداده و فقط گفته که که این اشکال با تنظیم تاریخ های پیش از می سال 1970 میلادی ظاهر می گردد. همچنین بیان داشته کسانی که به واسطه این باگ دستگاه خود را از دست داده اند، می توانند با بخش پشتیبانی اپل تماس گرفته و یک دستگاه جدید تحویل بگیرند.

کمپانی اپل به طور دقیق بیان نکرده در کدام نسخه از آپدیت iOS این مشکل را رفع خواهد نمود و آیا در  iOS 9.3 که احتمالا در ماه مارس عرضه می شود اعمال می شود یا نسخه ی رفع باگ OTA همانند iOS 9.2.2 برای اشکال تنظیم تاریخ در دستگاه های مبتنی بر این پلتفرم ارائه خواهد کرد.
منبع:دیجیاتو

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید