کاهش ۴۰ درصدی وقوع انواع سرقت در شهرستان ملایر | اتاق خبر
کد خبر: 319490
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 19:01
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کاهش ۴۰ درصدی وقوع انواع سرقت در بهمن ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سرهنگ پاسدار شعبان ترک نیا بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اهمیت مقابله جدی با وقوع انواع سرقت در شهرستان ملایر در بهمن ماه سال جاری بر اساس تدابیر کاربردی قرارگاه مبارزه با سرقت و اجرای طرح های شناسائی و دستگیری سارقان در نقاط از پیش تعیین شده، در مجموع تعداد ۳۱ نفر سارق دستگیر شد.

وی گفت: همچنین تعداد ۲۲ فقره سرقت در مدت یک ماهه بهمن ماه کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۴۰ درصدی انواع سرقت را نشان می دهد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت پیشگیری اجتماعی بعنوان یک عامل راهبردی در امر کاهش وقوع جرائم افزود:، توجه به اعلام فوری موارد مشکوک به پلیس، تقویت سیستم های حفاظتی و بازدارنده، تقویت بکارگیری شبگردان و نگهبانان محلات و رعایت توصیه های پیشگیرانه ی پلیس جهت کاهش فرصت ارتکاب جرم سرقت از جمله موضوعاتی است که در کنار ماموریت های سخت افزاری پلیس برای کاهش وقوع انواع سرقت ها در این شهرستان حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: در صورت توجه دقیق از سوی اقشار مختلف جامعه، شاهد بهبود وضعیت پیشگیری در این حوزه  خواهیم بود.

دستگیری ۲۹ نفر توزیع کننده مواد مخدر و معتاد پرخطر در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر همچنین از دستگیری ۲۹ نفر توزیع کننده مواد مخدر و معتاد پرخطر در ۷۲ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

وی گفت : در راستای برخورد جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر در اجرای چند مرحله طرح، این موضوع در دستور کار پلیس ملایر قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از سه مخفیگاه توزیع کنندگان مواد مخدر که موجب نارضایتی اهالی این مناطق شده بود، سه نفر توزیع کننده خرد مواد مخدر دستگیر و ۱۲۶ گرم تریاک از آنان کشف شد.

وی افزود: در همین راستا دو دستگاه خودروی سواری که برای توزیع مواد مخدر از آنها استفاده می شد نیز توقیف و ماموران ضمن دستگیری دو نفر راننده خودروها، مقادیری مواد مخدر کشف شد.

سرهنگ ترک نیا با اشاره به اینکه در حین گشت زنی ماموران تعداد ۴ نفر توزیع کننده مواد مخدر هروئین و شیشه و تعداد ۴ نفر معتاد را شناسائی و دستگیر کردند، اظهار داشت: در بازرسی یکی از معتادان دستگیر شده، تعداد ۷ دستگاه گوشی موبایل به همراه آلات و ادوات استعمال مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر اظهار داشت: در ادامه اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به توزیع و مصرف مواد مخدر و دستگیری معتادان متجاهر، تعداد ۱۶ نفر شناسائی و طبق قانون تحویل کمپ ماده ۱۶ در استان شدند.

سرهنگ ترک نیا افزود: توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شده با تشکیل پرونده ی قضائی تحویل مراجع قانونی شدند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید