«دختر شینا» هم از لحاظ فرم هم از لحاظ محتوا یک اثر ویژه است | اتاق خبر
کد خبر: 319501
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 19:58
معاون فرهنگی وزیر ارشاد در مراسم اختتامیه جایزه کتاب و زندگی گفت: کتاب دختر شینا یک اثر ویژه است که هم در فرم و هم در روایت دارای مولفه های خاص است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقه بزرگ کتاب و زندگی با محوریت کتاب دختر شینا عصر امروز شنبه ۱ اسفند با حضور سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در حوزه هنری برگزار شد.

صالحی در این نشست گفت: دختر شینا یک اثر خاص است. فرصت نیست که به تفصیل درباره آن صحبت کنم اما خوشبختانه از کتابهایی است که دیده و خوانده شده است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد افزود: این کتاب هم از لحاظ فرم و هم از لحاظ محتوا خاص است و به نویسنده اش تبریک می گویم که از طرفی بین خاطره نگاری و رمان پیوند برقرار کرده  و از طرفی در حوزه محتوا کتابی است که نمی توان آن را به دست گرفت و زمین گذاشت.

وی افزود: کتاب دختر شینا یک اثر مستندگرا است و گرچه واقع گرایی دارد اما بسیاری از عناصر رمان نویسی را نیز با خود همراه دارد. این کتاب به هر خانه ای که وارد شود نفر به نفر را جذب می کند. من به شخصه کم کتاب خاطره رمان نخواندم اما دختر شینا انصافا یک اثر ویژه است و روایت زنانه ای که این کتاب از دوران انقلاب  و جنگ ارائه می دهد یک روایت خاص است.

صالحی افزود: بارها گفته شده که تاریخ را مردان روایت می کنند اما حدود دو دهه است که به روایت های زنانه از انقلاب و دفاع مقدس هم روی آورده ایم ولی روایت دختر شینا از انقلاب و جنگ یک روایت ویژه است و می تواند بشارت دهنده این مهم باشد که نیمه پنهان تاریخ معاصر ما را کامل کند. این کتاب همچنین روایتی از پشت جبهه است البته واژه پشت جبهه یک واژه مجازی است چون در سالهای دفاع مقدس جای جای ایران، جبهه بود.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد در پایان گفت: امیدارم روزی برسد که در دست هر دختر و پسر ایرانی یک کتاب برای مطالعه باشد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید