صنعت خودروسازی ایران و تاثیر آن در کاهش تعرفه ها | اتاق خبر
کد خبر: 319746
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 12:43
بهرام شهریاری
کاهش یکباره تعرفه ها قبل از حضور در سازمان تجارت جهانی کار درستی نیست و ایران باید به تدریج تعرفه ورود کالا و خدمات به کشور را کم کند و به صفر برساند.

اتاق خبر- به تازگی اخباری منتشر شده است که ثابت ماندن تعرفه ورود خودرو به کشور برای سال آینده اعلام می کند. با این حال تعرفه واردات خودرو با کاهش زیادی روبه رو بوده تا آن جا که دیگر جایی برای کاهش باقی نمانده است. در حقیقت هدف از برقراری تعرفه ایجاد ابزاری برای جبران ناهماهنگی میان محیط کسب و کار بین ایران و سایر کشور ها است. دلیل دیگر وضع تعرفه حمایت از تولید داخل و ایجاد ابزاری برای چانه زنی برای ورود به سازمان تجارت جهانی است. در نتیجه کاهش یکباره تعرفه ها قبل از حضور در سازمان تجارت جهانی کار درستی نیست و ایران باید به تدریج تعرفه ورود کالا و خدمات به کشور را کم کند و به صفر برساند.
در مورد تاثیر کاهش تعرفه ورود خودرو بر صنعت خودرو سازی و بازار خودروی ایران، کاهش نیافتن تعرفه تحت یک نظام صحیح و با برنامه می تواد در نهایت به سود کشور باشد. با توجه به حضور خودرو سازان خارجی در کشور بعد از رفع تحریم ها، می توان با این خودروسازان تولیدات مشترک کارآمدی داشته باشیم و این کار درنهایت باعث تحریک خودرو سازان داخلی که به چند مدل خودروی قدیمی و ناکارآمد بسنده کرده اند شود.
درحال حاضر چینی ها موفق شده اند که بازار خودروی ایران را تصاحب کنند. علت این برتری، شرایط فروش خودرو با شرایط لیزینگ مناسب و تحت قوانین مالی کشور چین است. در این نظام مالی بهره وام برای تولید کننده صفر است در حالی که بهره مالی در ایران 38 درصد است. این درحالی است که این خودرو ها در مقایسه با خودرو های ایرانی برتری خاصی به غیر از ظاهر ندارند. با این حال این کشور با استفاده از شرایط لیزینگی مناسب توانسته بازار خودرو ایران را به دست بیاورد.
میزان استقبال از وام 25 میلیونی خودرو نشان داد که مردم از علیرغم در مضیقه بودن از نظر مالی مشتاق برای خرید خودرو هستند. این نشان می دهد که بازار ایران همچنان برای خرید خودرو کشش دارد. چینی ها از این شرایط استفاده می کنند ولی ما قادر به استفاده از این موقعیت نیستیم.
وضعیت آینده خودرو با توجه به برنامه و چشم انداز 1404 تولید 3 میلیون خودرو و صادرات 1 میلیون از این تعداد است. این ارقام نشان دهنده ظرفیت بالای صنعت خودروسازی ایران است. خودرو سازی ایران از نظر بازار مشکلی ندارد و مشکل اصلی در مورد تولید است. در حقیقت پیش بینی می شود که با ورود خودرو سازان خارجی و مشارکت در تولید خودرو و شریک بودن در سود و زیان و تولید با کیفیت، نقیصه های موجود را رفع کند. این نقص ها با ورود دانش مدیریتی، دانش فنی ، طراحی و دانش تکنولوژیکی قابل برطرف شدن است.
یکی از مشکلات صنعت خودرو سازی ایران اقتصادی نبودن تیراژ خودرو در کشور است. در حال حاضر هفده خودرو ساز در کشور وجود دارد اما تولید این خودرو سازها به زحمت به 1.2 میلیون می رسد که به تیراژ ساخت خودرو در 10 سال پیش نیز نخواهد رسید. این نشان دهنده اقتصادی نبودن تیراژ ساخت خودرو در کشور است. امید است با ورود خودروسازهای خارجی تیراژ ساخت خودرو به اندازه ای برسد که علاوه بر نیاز کشور بتوان صادرات را نیز افزایش داد.

کارشناس صنعت خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید