آخرین وضعیت ساخت فاز اول آزادراه شمال اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 319821
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 03:04
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه در حال حاضر ۶ پیمانکار در ۸۴ جبهه کاری در آزادراه تهران - شمال مشغول کار هستند، گفت: پیمانکار ایرانی در این پروژه فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه در حال حاضر ۶ پیمانکار در ۸۴ جبهه کاری در آزادراه تهران - شمال مشغول کار هستند، گفت: پیمانکار ایرانی در این پروژه فعالیت دارند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر؛ علی نورزاد با همراهی محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از منطقه یک آزادراه تهران- شمال حدفاصل تقاطع آزادگان با اتوبان شهید همت تا سه راهی شهرستانک به طول۳۲ کیلومتر، گفت: آزادراه تهران- شمال یکی از فعال‌ترین پروژه‌های شرکت  است به نحوی که پروژه در ۸۴ جبهه کاری با شش پیمانکار در حال تکمیل و ساخت است.

وی افزود: تا قبل از دولت یازدهم این پروژه تنها با یک پیمانکار چینی و حداکثر ۳۰ جبهه کاری در حال احداث بود که با اولویت قرار دادن قطعه یک و با پیاده سازی استراتژی اقتصاد مقاومتی پنج پیمانکار ایرانی به پروژه افزوده شد و به همراه پیمانکار چینی در حال حاضر شش پیمانکار در کل این پروژه مشغول هستند.

نورزاد تاکید کرد: در حال حاضر ۵۱۱ دستگاه ماشین‌آلات و  یک هزار و ۷۱۰ نفر نیروی انسانی بطور مستقیم در این پروژه فعال هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این قطعه حدود ۴۹ درصد است، افزود: ۹۰ درصد حفاری تونل‌ها به پایان رسیده است و هم‌‌زمان عملیات لاینینگ هم در حال انجام است که برای این منظور ۱۳ قالب در پروژه در حال استفاده است که بنا داریم این تعداد را تا اردیبهشت به ۲۵ دستگاه ارتقا دهیم و بکارگیری این تعداد قالب در یک پروژه به صورت همزمان بی سابقه است.

وی در توضیح آخرین وضعیت قطعه چهار این آزادراه عنوان کرد: مراحل ایمن سازی این قطعه پایان یافته و سایر بخش‌های جاده نیز بررسی شده است وتمامی نواقص آن با بتن پاشی، میخ کوبی و یا نصب سازه های بزرگ فلزی ۱۰۰ درصد مرتفع شده است.

نورزاد با اشاره به پیشرفت ۵۹ درصدی حفاری تونل شرقی البرز اظهارداشت: در قطعه دو این آزادراه عمده‌ترین موضوع حفاری تونل بلند البرز به طول شش کیلومتر و ۴۰۰ است که دو پیمانکار و ۱۰۷ دستگاه ماشین‌آلات و  ۳۳۴نفر نیروی انسانی در این منطقه فعال هستند و تاکنون ۳ هزار و ۷۷۸ متر آن حفاری شده است.

وی افزود: مطالعات تکمیلی طراحی تونل نیز از سوی پیمانکار ایتالیایی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد. نورزاد در توضیح عملیات احداث منطقه سه این آزادراه عنوان کرد: مقرر است در منطقه سه آزادراه تهران- شمال به طول ۴۷ کیلومتر حدفاصل پل زنگوله تا سه راهی دشت نظیر  مشاور طراح انتخاب شود.

معان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: هم اکنون قرارداد نظارت بر اجرای تونل شرقی البرز، مطالعات مرحله دوم الکتریکال و مکانیکال منطقه یک، زیباسازی منطقه یک، برگزاری مناقصه محدود برای مشاور و کارگزاری جهت تامین برق در طول مسیر منطقه یک، برگزاری مناقصه اتصال منطقه یک به منطقه دو و جاده موجود چالوس- تهران و... در حال انجام است.

94111

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید