کنفرانس معرفی IPC برگزار می‌شود؛ اما نه در لندن | اتاق خبر
کد خبر: 320482
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 19:07
شرکت ملی نفت ایران در حال تصمیم گیری برای تعیین محل برگزاری کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC) در خارج از کشور است.

اتاق خبر: علی کاردر، معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران درباره محل جدید برای برگزاری کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی در خارج از ایران گفت: شرکت ملی نفت ایران در حال تصمیم گیری دراین زمینه است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با تاکید بر این که برگزاری کنفرانسی برای معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی در خارج از کشور لغو نشده است درباره این که قرار است این سمینار در کدام کشور برگزارشود، تصریح کرد: هنوز تصمیم گیری در این زمینه نهایی نشده است.

کاردر در این باره که آیا این کنفرانس در کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد یا آسیایی، تاکید کرد: تصمیم گیری در این زمینه ادامه دارد.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران پیشتر نیز درباره دلایل لغو کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی در لندن گفته بود: مشکلات صدور ویزا برای شمار معدودی از افراد، دلیل به تعویق افتادن معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی است، در حالی که تعداد زیادی از نمایندگان بخش خصوصی علاقمند به حضور در این سمینار بودند، اما با توجه به این که فعلا سفارت بریتانیا در تهران خدمات صدور ویزا ندارد این امکان وجود نداشت.

وی در این باره که آیا انتقادهای اخیر کارشناسان و دانشجویان سبب تاخیر در معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی در لندن نبوده است، تصریح کرد: این گونه نیست و صادر نشدن ویزا، دلیل به تعویق افتادن این کنفرانس بوده است.

براساس گزارش وزارت نفت، کنفرانس دوم معرفی قراردادهای جدید نفتی ایران قرار بود ٢٢ تا ٢٤ فوریه ٢٠١٦ (سوم تا پنجم اسفندماه) در لندن برگزار شود.

در قراردادهای موسوم به IPC قرار براین است که حلقه های مختلف صنعت نفت (اکتشاف، توسعه و تولید) به صورت یکپارچه واگذار شوند تا شرکتهای خارجی با چنین قراردادی، انگیزه ای برای حضور در صنعت نفت ایران داشته باشند. در این نوع قرارداد، مالکیت مخزن قابل انتقال نیست و مالکیت آن واگذار نمی شود و تولید صیانتی از مخزن، یکی از مهمترین مباحث در این قراردادهاست. جذب سرمایه گذاری، انتقال فناوری، تولید صیانتی از مخازن، افزایش ضریب بازیافت و استفاده بیشتر و بهینه تر از توان پیمانکاران داخلی از مهمترین اهداف مدل جدید قراردادی صنعت نفت است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید