امضای 15 میلیارد دلار قرارداد با مدل IPC در سال 95 | اتاق خبر
کد خبر: 320529
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 22:44
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انتظار می‌رود تا اواخر سال آینده ١٠ تا ١٥ میلیارد دلار قرارداد از محل مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC) امضا شود.

اتاق خبر: رکن الدین جوادی با اشاره به مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC) اظهار کرد: برگزاری مناقصه‌های مربوط به IPC زمان بر است؛ ضمن این‌که باید این قراردادها اصلاح، تکمیل و تدوین نهائی شود.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: براین اساس پیش بینی می‌شود در اواخر سال آینده ١٠ تا ١٥ میلیارد دلار قرارداد از محل IPC امضا شود؛ اما امضای این قرارداد به معنای جذب نیست و مدتی طول می کشد، تا این منابع جذب شود.

معاون وزیر نفت افت طبیعی سالانه تولید نفت را حدود هفت تا هشت درصد اعلام کرد و افزود: براین اساس باید سرانجام روزانه از افت تولید ١.٥ میلیون بشکه نفت تا انتهای برنامه ششم توسعه جلوگیری کنیم که برای این کار ناگزیریم، از روشهای IOR، EOR و توسعه‌های تکمیلی بهره ببریم. 

جوادی درباره تولید صیانتی نیز گفت: معتقدیم توان تولید به ایران قدرت مانور و تصمیم در بازار را می‌دهد که براین اساس کمیته‌های تخصصی در نفت با بررسی ظرفیت تولید و امکانات موجود به این نتیجه رسیدند که می‌توانیم با رسیدن به ظرفیت تولید ٤,٧ میلیون بشکه در روز هم تولید طولانی مدت داشته باشیم و هم این که آسیبی به مخازن خود وارد نکنیم. 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید