طرح های دقیق یک کارشناس نظر وزیر نیرو را تغییر می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 320783
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 18:49
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه 15 سال است در کشور همایش تغییر اقلیم برگزار می‌شود، اما طرح مناسبی برای تغییر اقلیم ارائه نشده‌ است گفت:در بودجه سال 95 برنامه بهبود بهره‌برداری در بخش آب نسبت به سال 93 با رشد 6 برابری همراه است.

اتاق خبر: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه 15 سال است در کشور همایش تغییر اقلیم برگزار می‌شود، اما طرح مناسبی برای تغییر اقلیم ارائه نشده‌ است گفت:در بودجه سال 95 برنامه بهبود بهره‌برداری در بخش آب نسبت به سال 93 با رشد 6 برابری و افزایش 500 درصدی همراه است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس، رحیم میدانی در نشست کارگروه‌های اجرایی نظام‌نامه مدیریت جامع کیفیت منابع آب با اشاره به اینکه در بودجه سال 95 برنامه بهبود بهره‌برداری در بخش آب نسبت به سال 93 با رشد 6 برابری و افزایش 500 درصدی همراه است گفت:15 سال است که در کشور همایش تغییر اقلیم برگزار می‌شود، ولی طرح مناسبی برای تغییر اقلیم ارائه نشده‌ است، لذا ما باید دائم به دنبال بهانه برای حل مشکلات کشور باشیم.

میدانی افزود:مدیران همیشه باید نیمه پر لیوان را ببینند و از هر امکانی برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند پس اگر در مشکلات بر روی نقاط قدرت تمرکز کنیم به خود باوری خواهیم رسید و به‌طور قطع خواهیم توانست، نقاط ضعف را نیز برطرف کنیم.

*طرح‌های دقیق یک کارشناس می تواند رای وزیر نیرو را تغییر دهد/فرصت زیادی برای حل مشکلات آب کشور نداریم

وی با اشاره به اینکه در ارائه برنامه‌های مفید دست ما باز است و چه بسا طرح‌های دقیق یک کارشناس بتواند رای وزیر را نیز تغییر دهد ادامه داد:شجاعت یکی از نیازهای امروز مدیران بخش آب است و مدیران بایستی با شجاعت، حرف‌های اساسی را به کرسی بنشانند، زیرا بیشتر منابع آب کشور از بین رفته و ما فرصت زیادی برای حل مشکلات آب کشور نداریم.  

*هدف ما رسیدن به مدیریت بهم پیوسته منابع آب است

میدانی افزود: اقدام‎‌های ما باید هدفمند باشد تا ما را به نتیجه برساند و هدف ما رسیدن به مدیریت بهم پیوسته منابع آب است و در این خصوص تاکنون مطالب زیادی ارائه شده است.

وی گفت: ما نیاز به مطالب جدید در خصوص منابع آب نداریم، بلکه نیازمند این هستیم که با عزم راسخ، مطالب گذشته را اجرایی کنیم تا مشکلات آب کشور مرتفع شود.
میدانی تاکید کرد:اینکه ما همیشه از منابع لایزال الهی بهره‌مند باشیم اشتباه است پس مدیران آب باید طرح‌های خود را اولویت‌بندی کنند.

*در سدسازی از هیچ به همه چیز رسیده‌ایم

میدانی با بیان اینکه در سدسازی از هیچ به همه چیز رسیده‌ایم و این نشان از اعتقاد قلبی و ایمان به‌کار و خودباوری نشات می‌گیرد، افزود: ممکن است در این میان اشتباهاتی نیز صورت گرفته باشد که این طبیعی است، زیرا زمانی که کار انجام می‌شود، بحث آزمون و خطا یک امر اجتناب‌ناپذیر است.

*اشتباه در سدسازی در تمام جهان اتفاق می افتد/گتوند هم از این موضوع مستثنی نیست

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به مشکلات سد گتوند اشاره کرد و گفت: این‌گونه اشتباه‌ها در تمام جهان ممکن است اتفاق بیفتد و تنها به ایران محدود نیست؛ در هر پروژه بزرگی ممکن است که نقاط ضعف و قوت وجود داشته باشد، ولی نباید یک نقطه ضعف، مزایای یک طرح عظیم را زیر سوال ببرد.
وی ادامه داد: در بازنگری پروژه‌های صنعت آب و برق اجبار و قانونی وجود نداشته و با اختیار خود تصمیم گرفتیم تا بازنگری بر روی طرح‌ها و پروژه‌ها داشته باشیم پس بنابراین دقت در اقدام‌های گذشته باعث خواهد شد تا نسل جوان به مهارت و دانش و سخت کوشی و مسئولیت‌پذیری ما بیشتر اعتقاد پیدا کند.

94109

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید