عملیات لوله رانی خط اصلی فاضلاب محدوده پونک به اتمام رسید | اتاق خبر
کد خبر: 320864
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 01:04
مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران از اتمام عملیات اجرای خط انتقال فاضلاب محدوده میدان پونک در بزرگراه شهید همت خبر داد.

 

اتاق خبر: اصغر ریاضتی با اشاره به نصب گسترده انشعابات در این مناطق، افزود: بهره برداری از این خط انتقال، امکان نصب بیش از 10 هزار فقره انشعاب فاضلاب برای منازل شهروندان ساکن در مناطق دو و پنج شهرداری را فراهم کرده است و فاضلاب جمع آوری شده به تصفیه خانه شهرک قدس منتقل می شود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی پروژه لوله رانی را یکی از مهمترین پروژه های خطوط اصلی در طرح فاضلاب تهران برشمرد و گفت: این پروژه از بزرگراه های همت، یادگار امام (ره) و اشرفی اصفهانی و همچنین از پارک «نهج البلاغه» عبور می کند و به روش لوله رانی با قطر یک هزار و 200 میلی متر با موفقیت اجرا شده و آماده بهره برداری است.
ریاضتی تصریح کرد: مسیر عبور و انتقال فاضلاب از محدوده میدان پونک و خیابان جنت آباد شمالی به تصفیه خانه شهرک قدس آماده شده و هم اینک کارهای ترمیمی در دست اجراست.
مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران درباره حجم عملیات صورت گرفته خاطرنشان کرد: این پروژه به طول چهار هزار و 400 متر با لوله های قطر یک هزار میلیمتر و یک هزار و 200 میلی متر است و از خیابان «35 متری گلستان» واقع در منطقه پونک آغاز و با عبور از زیر اتوبان اشرفی اصفهانی و در تقاطع دیگر با عبور از بزرگراه یادگار امام به تصفیه خانه شهرک غرب ختم می شود.
ریاضتی درباره روش انجام حفاری نیز گفت: اجرای متراژ بالایی از این خط انتقال در تقاطع بزرگراه های اشرفی اصفهانی و شهید همت و همچنین کنارگذر همت تا تصفیه خانه و با در نظر گرفتن شرایط خاص ترافیکی و حجم خاکبرداری و عمق حفاری 20 متری زمین، این شرکت را بر آن داشت تا اجرای خط را به روش لوله رانی (میکروتونلینگ) انجام دهد تا از کیفیت مناسب برخوردار بوده و کم ترین حجم حفاری و خاکبرداری را داشته باشد.
طرح فاضلاب تهران از سال 1374 در گستره ای به مساحت 70 هزار هکتار در مناطق 22 گانه تهران و برای بهره گیری 11 میلیون نفر از جمعیت این شهر آغاز شد.
این طرح بر پایه اولویت های کارشناسی شده تهران (همچون وضع بستر زمین شناسی- توپوگرافی) به پنج مرحله عملیاتی تقسیم شده است و بیش از 9 هزار کیلومتر شبکه جمع آوری، خط اصلی و تونل فاضلاب رو ساخته خواهد شد.
این طرح بر اساس برآورد سال 1394 با اعتباری افزون بر 200 هزار میلیارد ریال در دست اجراست و پیش بینی می شود با پایان آن نزدیک به 900 هزار انشعاب به مشترکان واگذار شود.
تا امروز 6 واحد از هشت واحد تصفیه خانه جنوب تهران که جمعیتی معادل سه میلیون و 150 هزار نفر را در شهر تهران تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار می دهد، بهره برداری شده است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید