محدویت منابع آبی در تابستان سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 322312
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 01:30
قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه سرانه مصرف آب شهروندان تهران بالاتر از حد استاندارد و ۸۰ تا ۹۰ لیتر بیشتر از شهرهای توکیو و برلین است گفت: این رقم در حال حاضر ۲۲۰ لیتر است که باید به ۱۳۰ لیتر کاهش یابد.

اتاق خبر: علیرضا نوذری‌پور با اشاره به اینکه هدف ما این است که میزان مصرف آب شهروندان تهرانی با فرهنگ سازی و استفاده از لوازم کاهنده به 130 لیتر برسد، گفت: سرانه مصرف آب در شهر توکیو و برلین که بارندگی مناسبی هم دارند، در شبانه روز 110 لیتر است، در حالی که با بارش نامناسب در ایران سرانه مصرف آب شهروندان تهرانی در شبانه روز بیش از 220 لیتر است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی با تاکید بر اینکه مصرف آب شهروندان تهرانی بالاتر از بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا است اضافه کرد: میزان بارش در تهران حدود 325 میلی متر است و این آمار نشان می‌دهد که مردم باید دقت بیشتری در مصرف آب از خود نشان دهند.

نوذری پور تصریح کرد: هدف ما این است که با استفاده از لوازم کاهنده و فرهنگ سازی مصرف سرانه آب را در شبانه روز به 130 لیتر برسانیم چرا که بارندگی های نامناسب در زمستان نشان می‌دهد که اگر بارندگی ها در فصل بهار نیز مناسب نباشد، در تابستان امسال با محدودیت منابع آب مواجه خواهیم شد.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین از فرو نشست زمین در اغلب دشت های استان تهران خبر داد و گفت: سالانه دشت‌های استان تهران ٣٦ سانتی‌متر فرو نشست دارد که علت آن بهره‌برداری بی‌رویه از منابع آبی زیرزمینی است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید